Trzecia edycja „Skoku w marzenia” - sukcesy młodych sportowców
10 młodych sportowców w ciągu ostatniego roku realizowało swoje sportowe pasje przy wsparciu funduszu „Skok w marzenia”, utworzonego przez sieć handlową Netto oraz Fundację Moniki Pyrek.
Stypendyści mogli rozwijać swoje skrzydła pod okiem profesjonalistów, co najlepiej oddaje lista sukcesów, które zgromadzili na swoim koncie. Ruszył nabór do trzeciej edycji funduszu, swoje zgłoszenia można przesyłać do 15 maja 2019 r.
Stypendyści programu „Skok w marzenia", którzy zostali wybrani przez Radę Funduszu w 2018 roku, zakończyli ubiegły rok pasmem sukcesów - zarówno tych sportowych, jak i osobistych. Każdy z nich otrzymał nie tylko wsparcie finansowe, ale również merytoryczne. Stypendyści osiągnęli też niebywałe wyniki sportowe, dzięki ciężkiej pracy oraz pomocy członków Rady Funduszu: olimpijki Moniki Pyrek, kajakarza Aleksandra Doby, Macieja Kurzajewskiego oraz przedstawicieli firmy Netto.
- Bycie częścią „Skoku w marzenia" jest dla nas ogromnym powodem do dumy - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. - Szczególnie gdy patrzymy na rozwój kariery sportowej tak młodych osób, które są niezwykle uzdolnione i ambitne. Kolejna edycja programu oraz podsumowanie osiągnięć obecnych stypendystów to dla nas najlepszy dowód tego, że „Skok w marzenia" to projekt, który niesie realną pomoc młodym sportowcom.
Sukcesy sportowców cieszą również olimpijkę, Monikę Pyrek - założycielkę Fundacji, w ramach której powstał program „Skok w marzenia":
- Nasi podopieczni odnieśli w tym roku ogromne sukcesy, nie tylko na poziomie krajowym, ale również ogólnoświatowym -- mówi Monika Pyrek. - Przepełnia nas ogromna duma, że mogliśmy przyczynić się do ich rozwoju. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia firmy Netto, dzięki której pomagamy utalentowanym, walecznym i młodym sportowcom w rozwoju ich pasji. Jestem pewna, że kolejna edycja projektu, która rozpoczęła się w piątek, 12 kwietnia, pozwoli nam nadal spełniać sportowe marzenia oraz sięgać coraz wyżej.
W ubiegłym roku stypendyści Funduszu „Skok w marzenia" osiągnęli szereg sukcesów:
1. Aleksandra Bednarek - pływanie w otwartych akwenach. Jako pierwsza Polka w historii przepłynęła Kanał Catalina, co było jednym z jej największych marzeń wymienionych we wniosku stypendialnym. Zdobyła tytuł "Kobieta Roku" w Plebiscycie World Open Water Swimming Woman of the Year. Jako jedyny reprezentant Polski zakwalifikowała się do maratonu pływackiego 20 Bridges Swim - 13 lipca 2019 roku jego uczestnicy przepłyną 42 kilometry wokół Manhattanu.
2. Jakub Baron - lekkoatletyka, karate. Stawiając na edukację, Jakub udoskonalił treningi karate i dołączył do grupy treningowej z lekkiej atletyki. Trener kadry Polski dostrzegł w nim ogromny potencjał sprinterski, co pozwoliło mu na start w halowym sezonie lekkoatletycznym na dystansie 60 m i 200 m. Nawiązał również współpracę z Ruchem Chorzów SA, gdzie przygotowuje motorycznie Akademię Piłkarską i wspiera młodszych juniorów występujących w klasie rozgrywkowej.
3. Maciej Grynienko - lekkoatletyka, skok wzwyż. W sezonie letnim 2018 zdobył Mistrzostwo Polski oraz Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Pobił również życiowy rekord, osiągając wynik 2,27 m w soku wzwyż. Zadebiutował podczas Mistrzostw Europy w Berlinie, gdzie zajął 16 miejsce. Obecnie przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gavle oraz Mistrzostw Świata w Doha, które odbędą się jesienią 2019.
4. Anna Łyko - lekkoatletyka, skok o tyczce. W lipcu 2018 r. podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła brązowy medal. W sezonie halowym startowała zdobyła wygrała Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, zbliżając się do własnego rekordu Polski. Osiągnęła go podczas Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce w Szczecinie w 2018 roku, ustanawiając wynik 4,11 m.
5. Julia Sanecka - triathlon. Pasmo sukcesów rozpoczęła od startu w Mistrzostwach Europy Youth w Grecji, gdzie zajęła 16 miejsce. Zaledwie tydzień później zajęła 9 miejsce podczas Pucharu Europy w Chorwacji. W Olimpiadzie Młodzieży w triathlonie w Katowicach zdobyła dwa złote medale - jeden w starcie indywidualnym, a drugi w drużynowym. Wygrała wszystkie polskie starty, w których brała udział od początku sezonu: bieg, triathlon oraz duathlon. Nie rezygnuje z nauki - kontynuuje ją w trybie indywidualnym, aby pogodzić edukację ze sportowymi wyjazdami oraz codziennymi treningami. W kwietniu w Hiszpańskiej Melilli podczas Pucharu Europy Juniorów zajęła 4 miejsce uzyskując kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Holandii.
6. Karolina Janko - biathlon. Wzięła udział w Mistrzostwach Polski, podczas których zdobyła złoty medal w sprincie. Zakwalifikowała się również do Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie 2019. W drużynie odniosła historyczny sukces, zajmując z koleżankami 4 miejsce po zaciętej walce o podium. Aktualnie przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z powodzeniem łączy sport oraz naukę na najwyższym poziomie, kończąc kolejne szczeble edukacji z wyróżnieniem i bardzo wysoką średnią.
7. Katarzyna Mądrowska - zapasy. We wrześniu 2018 r. w Brazylii zdobyła brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostwach Świata. W październiku po raz trzeci z rzędu została Młodzieżową Mistrzynią Polski. Zajęła 4 Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Rumunii. W lipcu 2018 r., pomiędzy zgrupowaniami, obroniła pracę licencjacką na Uniwersytecie Szczecińskim z oceną bardzo dobrą.
8. Adrianna Sułek - lekkoatletyka, wielobój. W 2018 r. zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tampere. W październiku rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczy się na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ze specjalizacją dziennikarstwo sportowe.
9. Robert Rzepka - kolarstwo. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pruszkowie zdobył brąz w konkurencji scratch. W tej samej kategorii uzyskał srebrny medal podczas Mistrzostw Polski LZS. Udało mu się również zdobyć brązowy medal w koronnej konkurencji keirin. Obecnie walczy o powołanie na Mistrzostwa Świata na szosie, które odbędą się w Yorkshire.
10. Marcelina Witek - lekkoatletyka, rzut oszczepem. Zajęła drugie miejsce podczas prestiżowej Diamentowej Ligi w Shanghaju oraz wygrała Mityng w Białogardzie, gdzie ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 66, 53 m. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostwa Świata w Doga 2019. Formę szlifuje startując m.in. podczas sezonu halowego w pchnięciu kulą.
„Skok w marzenia" już po raz drugi umożliwił rozwój kariery młodym, ambitnym osobom. Udało się to dzięki współpracy olimpijki Moniki Pyrek oraz sieci handlowej Netto.
Szczegóły o Funduszu oraz naborze na:
§ na stronie www: fundacjamonikipyrek.pl
§ Profilu na FB: Fundacja Moniki Pyrek
Więcej informacji o sieci handlowej Netto na:
- Stronie www: netto.pl
- Profilu na Facebooku: Netto Polska
O Netto Polska:
Sieć handlowa, która w ciągu 23 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma ponad 370 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.
Nadesłał:
HKStrategiesPL
|