Urządzamy się przez Internet


Urządzamy się przez Internet
2011-07-06
Od paneli podłogowych, poprzez meble, aż po rolety - wykańczając mieszkanie coraz chętniej zaglądamy do wirtualnych sklepów. Przekonuje nas do tego szersza oferta produktów oraz niższe ceny, ale musimy też uważać na pułapki.

Jak zaskoczyć znajomych zupełnie wyjątkową kanapą i gdzie znaleźć najnowszą kolekcję markowej armatury? Zakupy w sieci pozwalają przebierać w ofercie sklepów niemal z całego świata, łapać cenowe okazje, a na dodatek nikt nas nie popędza z podjęciem decyzji. Według raportu CBOS na handel w Internecie decyduje się już co trzeci Polak. Najczęściej kupujemy odzież, sprzęt elektroniczny i książki, ale coraz chętniej także elementy wyposażenia wnętrz. Z badań przeprowadzonych przez portal Ceneo.pl wynika, że to mężczyźni częściej zaglądają do sklepów oferujących artykuły dla domu i ogrodu. Są to zwłaszcza aktywne zawodowo osoby, od 26 do 45 roku życia, które właśnie kupiły lub remontują mieszkanie.

 

Na zakupy do Sieci


Powodem, dla którego omijamy sklepy stacjonarne i decydujemy się na wyposażenie mieszkania w Internecie, jest przede wszystkim dostęp do niezliczonej liczby produktów. O każdej porze dnia i nocy możemy bowiem przeglądnąć ofertę i wybrać z niej coś specjalnie dla siebie. Zanim zamówimy towar, najpierw należy upewnić się, że to najkorzystniejsza cenowo opcja. W porównaniu do sklepu stacjonarnego zaoszczędzić możemy nawet do 40%, co w trakcie remontu czy budowy pozwala zminimalizować koszty. Co istotne, nie tracimy przy tym cennego czasu. Odwiedzenie każdego sklepu w mieście zajęłoby nam dużo czasu, w Internecie trwa to tylko chwilę. Wirtualne zakupy to również doskonałe rozwiązanie dla osób z mniejszych miast oraz tych, które cenią sobie zupełnie nietuzinkowe rozwiązania. Internet jest często jedyną możliwością na zdobycie autorskich prac projektantów, dotarcie do niszowych, designerskich perełek. Sieć daje nam dodatkowe możliwości, których stacjonarny sklep nie jest w stanie zapewnić. -Bardzo cenioną przez internatów usługą są indywidualne zamówienia, dzięki którym mają wpływ na ostateczny kształt produktu - mówi Kamila Prałat, ekspert z firmy Franc Gardiner, właściciela sklepu e-lotari.pl - Na naszej stronie internetowej klienci mają możliwość zamówienia rolety w dowolnym rozmiarze i rodzaju tkaniny, z samodzielnie dobranym wykończeniem i mocowaniem. Kolejnym atutem jest po prostu wygoda. Nie musimy ruszać się z fotela, a upragniona roleta zostanie dostarczona prosto pod nasze drzwi.

Wirtualne sklepy, rzeczywiste wydatki


Zakupy w sieci posiadają też swoje wady. Przede wszystkim problematyczny może okazać się czas oczekiwania. Wychodząc ze sklepu stacjonarnego zabieramy ze sobą nowy nabytek. Kupując przez Internet musimy poczekać na jego doręczenie. Podejmując decyzję nie widzimy przedmiotu, nie mamy jak go dotknąć, ani przymierzyć. Możemy sugerować się jedynie dostępnym
na stronie zdjęciem. - Pamiętajmy, że w dobrym sklepie internetowym zawsze podany jest numer kontaktowy, pod którym otrzymamy szersze informacje o produkcie i uzyskamy profesjonalną pomoc dotyczącą zakupów - mówi Kamila Prałat - Warto rozejrzeć się po stronie, na której planujemy zakupy. W podjęciu decyzji pomocne są galerie inspiracji, porady fachowców oraz lista najczęściej zadawanych pytań - sugeruje ekspert. Płacąc wirtualnie łatwiej jest nam podejmować decyzje pod wpływem impulsu, których później możemy żałować. Na szczęście handel w Internecie podlega ścisłym regulacjom, które precyzują, że mamy prawo zwrócić nieudany zakup w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny. Oczywiście towar musi być nieuszkodzony i oryginalnie zapakowany, a także to my pokryjemy koszty przesyłki. Przede wszystkim jednak wydając pieniądze w Internecie musimy kierować się rozsądkiem. Przewidzieć dostępny budżet i zaufać sprawdzonemu sprzedawcy. W tym jednak zakupy wirtualne nie różnią się niczym od tych tradycyjnych

Nadesłał:

inplusPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl