Wakacyjne S.O.S.
Zbliża się sezon wakacyjny i coraz więcej z nas myślami jest daleko od codziennych obowiązków. Wszystko już załatwione – bilety i hotel zarezerwowane, a nowy kostium czeka na debiut. Czy jednak pamiętaliśmy o najważniejszej kwestii – bezpieczeństwie?
W przeciwieństwie do krótkich ubezpieczeń turystycznych, polisy na życie zapewniają ochronę co najmniej przez kilka lat, dzięki czemu co roku nie musimy szukać kolejnego ubezpieczenia. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy najczęściej nie mamy czasu na poszukiwania odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie na życie rozszerzone o dodatkowe opcje może zapewnić nam lub naszym bliskim finansowe wsparcie m.in. w razie hospitalizacji, operacji lub ciężkiej choroby. A ponieważ wakacje to okres wspomożonego podróżowania – dobra polisa zagwarantuje również wypłatę pieniędzy w razie trwałego inwalidztwa spowodowanego wypadkiem. Przed wakacyjnym wyjazdem warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowo-finansowym, aby sprawdzić na jaką pomoc możemy liczyć w trudnych sytuacjach.
„Większość produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku obejmuje sytuacje, w których możemy znaleźć się również podczas wakacji – np. pobyt w szpitalu, operację ale również skutki wypadku samochodowego lub autokarowego, Wybierając ubezpieczenie zwróćmy jednak uwagę np. na to czy ochrona obowiązuje zagranicą, lub też czy w ramach tej samej polisy możemy ubezpieczyć również małżonka oraz dzieci. Pamiętajmy, aby wybrane przez nas ubezpieczenie na życie było elastyczne i mogło dostosowywać się do zmieniających się sytuacji życiowych. Tak jest w przypadku polisy ING Życie „Sposób na Przyszłość”, która „żyje” wraz z nami i dopasowuje się do aktualnych potrzeb” - mówi Adam Gawryła, Menedżer ds. Produktów w ING Życie.
Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swej ofercie również dodatkową usługę assistance, której zadaniem jest pomoc w trudnych sytuacjach w razie wypadku lub nagłej choroby. Dzięki niej ubezpieczony, a nierzadko również jego rodzina, mają możliwość bezpłatnego skorzystania np. z bezpłatnej rehabilitacji, wizyty lekarza lub pielęgniarki, transportu medycznego lub choćby dostarczenia lekarstw do domu chorego.
Nadesłał:
Multi_Communications
|