Warsaw Trade Tower odnawia certyfikat BREEAM In-Use
Warsaw Trade Tower (WTT), pierwszy z wieżowców wybudowanych na warszawskiej Woli, otrzymał przedłużenie certyfikatu środowiskowego przeprowadzanego metodą BREEAM In-Use.
Wieżowiec utrzymuje ocenę na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance. Jest to potwierdzeniem wysokiego standardu budynku, bardzo dobrej wieloletniej polityki zarządzania obiektem, a także jego przyjazności dla środowiska naturalnego.
Warsaw Trade Tower odnawia certyfikat środowiskowy BREEAM In-Use. Dwa lata temu obiekt poddany został wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku, w którym otrzymał poziom Very Good z oceną 63,1 proc. w kategorii Asset Performance. Certyfikat przyznawany jest przez Building Research Establishment (BRE) w oparciu o materiały i raport przygotowane przez licencjonowanego audytora. Jego utrzymanie wymaga corocznego odnowienia oraz pełnego audytu co 3 lata. Na przełomie 2017 i 2018 r. biurowiec otrzymał kolejne przedłużenie certyfikatu BREEAM In-Use na 12 miesięcy. Już teraz WTT przygotowuje się do przyszłorocznego procesu pełnej weryfikacji. Certyfikacja WTT przeprowadzona została przez niezależną firmę doradczą – Sentient, na zlecenie właściciela budynku – Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset managera ─ firmy Heitman.
Gospodarka odpadami i transport na najwyższym poziomie. Na końcowy wynik procesu certyfikacji wpływ mają oceny cząstkowe z ośmiu kategorii. WTT otrzymał najwyższą notę – 100 proc., w segmencie „zarządzanie odpadami”. Równie wysoko oceniony został „transport”. Uzyskanie 83,33 proc. w tej kategorii możliwe było dzięki doskonałej lokalizacji biurowca. Położenie u zbiegu ulic Chłodnej i Towarowej zapewnia pracownikom obiektu wygodny dojazd – oprócz licznych linii autobusowych i tramwajowych funkcjonuje tutaj również druga linia metra, której stacja Rondo Daszyńskiego znajduje w bliskim sąsiedztwie budynku. Ponadto, w ramach zakończonej modernizacji budynku wprowadzona została usługa darmowego car sharingu, w której wykorzystywane są przyjazne środowisku samochody elektryczne. Z punktu widzenia najemców istotne jest również zapewnienie infrastruktury dla osób dojeżdżających do pracy rowerem.
Nie bez znaczenia dla uzyskanej oceny pozostają również materiały użyte do budowy i wykończenia WTT oraz jakość środowiska wewnętrznego, w tym przede wszystkim dbałość o zdrowie i komfort pracowników obiektu. Audytorzy docenili m.in. możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni biurowej oraz doświetlenie światłem dziennym. Ważną inicjatywą wdrożoną przez WTT jest także zagospodarowanie terenów zielonych graniczących z budynkiem.
„W naszych działaniach, od samego początku kierowaliśmy się troską o komfort najemców i środowisko naturalne. Od momentu uzyskania certyfikatu BREEAM In-Use mamy pewność, że biurowiec Warsaw Trade Tower jest w pełni ekologiczny, a wprowadzane przez nas rozwiązania mają pozytywny wpływ na zdrowie i komfort jego użytkowników. Ważne jest dla nas również to, że dzięki potwierdzeniu certyfikatu nasi najemcy mogą wywiązać się ze zobowiązań zapisanych w ich strategiach społecznej odpowiedzialności biznesu” – komentuje Izabela Kapil – Vice President Portfolio Management – Europe w Heitman.
Warsaw Trade Tower (WTT) powstał pod koniec lat 90. jako pionierski projekt autorstwa pracowni architektonicznych Wyszyński, Majewski, Hermanowicz oraz RTKL. WTT posiada ponad 42 000 mkw. komfortowej powierzchni biurowej klasy „A”, która jest obecnie wynajęta w 92%. Dużym atutem nieruchomości są również 473 miejsca parkingowe zlokalizowane zarówno na parkingu podziemnym jak i zewnętrznym. W latach 2015-16 obiekt przeszedł modernizację, w wyniku której zyskał szereg udogodnień zgodnych z koncepcją employee-wellbeing oraz odpowiadających na potrzeby najemców. W budynku znajduje się wiele punktów usługowych, które zwiększają komfort pracy jego użytkowników, są to: niedawno wyremontowana kantyna, kawiarnia, piekarnia, pralnia chemiczna, usługi kurierskie, wspólna jadalnia na posiłki przyniesione z domu, sala aktywności, centrum konferencyjne na 35. piętrze z najwyżej zlokalizowaną w Warszawie przestrzenią widokową oraz dwujęzyczne przedszkole.
Nadesłał:
konkretpr
|