Wienerberger prezentuje osiedle według koncepcji e4


Wienerberger prezentuje osiedle według koncepcji e4
2020-11-10
Minimalizm bryły w połączeniu z energooszczędną technologią na skraju parku narodowego. Poznaj osiedle Ostoja Kampinos.

Czy wiesz, jak zbudować ekologiczny, nowoczesny i jednocześnie estetyczny dom? Firma Wienerberger prezentuje osiedle według koncepcji e4, gdzie energooszczędność, nowoczesne rozwiązania i niezwykła estetyka spotykają się w jednym miejscu. Ostoja Kampinos, jak sama nazwa wskazuje, to inwestycja zlokalizowana w bezpośredniej okolicy parku Kampinoskiego, gwarantującego mieszkańcom spokój i bliskość przyrody.

Minimalizm i troska o środowisko u wrót Parku Narodowego

Lokalizacja to bez wątpienia jedna z największych zalet Ostoi Kampinos – bliskość przyrody, przy jednoczesnym doskonałym połączeniu z centrum miasta, tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Z jednej strony mieszkańcy znajdą tu pełną infrastrukturę niezbędną do codziennego, komfortowego funkcjonowania całej rodziny, a z drugiej ciszę, spokój i zielone otoczenie. Pierwszy etap inwestycji to 12 segmentów, z których 8 zostało wykonanych według koncepcji domu ceramicznego e4 firmy Wienerberger. Za ten wyjątkowy projekt osiedla odpowiadają architekci: BECZAK / BECZAK oraz studio Ostoja Development. Estetyka osiedla inspirowana jest stylem skandynawskim, dominuje tam neutralna kolorystyka przypominająca kolory ziemi. Całość dopełniają oryginalne elementy wykończenia, takie jak wykorzystane w nietypowy sposób dachówki na elewacji.

Już na etapie wstępnych planów wiedzieliśmy, że chcemy, aby projekt Osiedla Kampinoska był wyjątkowy i oryginalny w swojej formie. Miało się wyróżniać, ale przede wszystkim być spójne z ideą, którą przyjęliśmy. Ostoja Kampinos od początku do końca powstawała z wykorzystaniem najnowszych technologii i pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego. To miejsce, w którym każdy mieszkaniec może odpocząć i poczuć bliskość z naturą – stąd właśnie ta estetyka i kolory nawiązujące do naturalnych odcieni ziemi. – mówi Maciej Beczak z pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI.

Dom e4 – ekologiczne budownictwo w zasięgu ręki

Osiedle Ostoja Kampinos zostało wybudowane zgodnie z autorską koncepcją e4 firmy Wienerberger. Jest to koncept ceramicznego domu niskoemisyjnego, który spełnia zaostrzające się od 2021 roku przepisy dla sektora budowlanego dotyczące termoizolacyjności budynków jednorodzinnych. Projekt oparty jest na czterech równoważnych filarach, które razem tworzą rozwiązanie odpowiadające na wyzwania współczesnego świata oraz potrzeby inwestorów.

Po pierwsze emocje i zdrowie. Dom w koncepcji e4 zapewnia nie tylko komfort użytkowy, ale także zdrowy i optymalny mikroklimat, dając tym samym gwarancję, że nasza rodzina będzie żyła w zdrowym i bezpiecznym otoczeniu. Co jednak oznacza „zdrowy dom” w praktyce? To przede wszystkim dom zbudowany z naturalnych materiałów. W przypadku Ostoi Kampinos deweloper wykorzystał naturalną ceramikę budowlaną z oferty firmy Wienerberger. Ściany zewnętrzne budynku zostały wykonane z pustaków ceramicznych Porotherm 38 T Dryfix – wypełnione wełną mineralną nie wymagają dodatkowej warstwy ocieplenia, zapewniając jednocześnie murom doskonałą paroprzepuszczalność. Ściany są suche, ciepłe i równocześnie niezwykle trwałe, a miękka warstwa izolacji jest zamknięta w twardej ceramice, dzięki czemu nie wymagają konserwacji, a zalety tego rozwiązania odczuwalne są przez długie lata. Poza wykorzystaniem naturalnych materiałów budowlanych oraz wykonawstwem na najwyższym poziomie, Ostoja Kampinos to również ciekawa, dobrej jakości architektura. Projekt osiedla uwzględnia istniejące otoczenie, a jego prosta i spójna bryła została zaprojektowana z myślą o łatwym zmienianiu i dostosowywaniu pomieszczeń pod inwestora oraz potrzeby jego rodziny.

Po drugie ekologia. Dbałość o środowisko w przypadku koncepcji e4 to stosowanie ekologicznych, naturalnych materiałów budowlanych, a także korzystanie z ogólnodostępnych odnawialnych i czystych źródeł energii. Na terenie inwestycji Ostoja Kampinos zamontowano ogrzewanie gazowe, natomiast do produkcji prądu wykorzystano panele fotowoltaiczne odpowiedzialne za pozyskiwanie energii słonecznej. Prawidłowy proces wentylacji w domu kontroluje zamontowany rekuperator, czyli urządzenie umożliwiające odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku poprzez wentylację, usuwając jednocześnie to zużyte o wysokiej zawartości CO2, dając możliwość oddychania świeżym i zdrowym powietrzem. To ogromny komfort niemożliwy do uzyskania w domach z tradycyjną wentylacją grawitacyjną, działającą wyłącznie dzięki ruchowi powietrza wywołanego różnicą jego gęstości i ciśnienia.

A w końcu energia i ekonomia. Te dwa filary koncepcji e4 są szczególnie istotne, zwłaszcza w świetle zmieniających się proekologicznych wymagań technicznych. Dzięki zastosowaniu paroprzepuszczalnych materiałów o wysokich parametrach termoizolacyjnych, jak Porotherm 38 T Dryfix mamy gwarancję suchej, ciepłej ściany (U ściany zewnętrznej wynosi 0,20 Wm2K), która wspomaga utrzymanie optymalnej temperatury w budynku i która co istotne nie wymaga dosuszania w pierwszych trzech latach po budowie, co daje bezpośredni wpływ na całoroczne koszty eksploatacji. Do listy czynników mających wpływ na minimalne koszty konserwacji domu i rozsądny poziom wydatków należy także dodać zamontowane na dachu ceramiczne dachówki Actua 10 marki Wienerberger. Jest to jeden z najsolidniejszych materiałów o wyjątkowej trwałości i odporności na zjawiska atmosferyczne. Dachówka ceramiczna jest odporna na duże wahania temperatury, a jej kolor i parametry pozostają niezmienione mimo wieloletniej ekspozycji na promieniowanie UV. Ponadto połać z niej ułożona składa się z wielu małych relatywnie masywnych elementów, które w przypadku ewentualnego oderwania można uzupełnić w łatwy i tani sposób

Całość dopełnia ogrzewanie podłogowe, które zapewnia równomierne oddawanie ciepła całą powierzchnią podłogi i oszczędność energii, oraz okna marki Velux, których trzyszybowy pakiet gwarantuje nie tylko doskonałe doświetlenie pomieszczeń i komfortową obsługę, ale przede wszystkim ochronę przed ucieczką ciepła z domu. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom, dom jest niezwykle wydajny – tak wysoka ochrona cieplna budynku sprawia, iż nawet zimą może być on energetycznie samowystarczalny.

Będąc na etapie projektowania całej inwestycji stanęliśmy przed wyborem odpowiedniej technologii. Energooszczędny charakter budynków to aspekt, który bez wątpienia przemówił do nas w momencie decyzji o budowie według koncepcji e4. To coraz bardziej popularny trend wśród inwestorów, którzy szukają rozwiązań nowoczesnych i ekologicznych, jednocześnie dających poczucie bezpieczeństwa finansowego przez długie lata. O tym jest właśnie koncepcja e4 i cieszymy się, że udało nam się spełnić wszystkie jej założenia. Tempo, w jakim segmenty wybudowane według tej filozofii zostały sprzedane, tylko potwierdza jej potencjał mówi Witold Bartodziej z Ostoja Development.

Ostoja Kampinos – to jeszcze nie koniec inwestycji

Osiedle Kampinoska to zaledwie początek inwestycji dewelopera Ostoja Development. Tuż obok powstałych domów budują się kolejne, pod nazwą Ostoja Kampinos etap II. Jest to kontynuacja inwestycji, a także odpowiedź na dotychczasowe, bardzo duże zainteresowanie wśród klientów tym nowoczesnym osiedlem. Inwestycja charakteryzuje się szczególnie dużą powierzchnią działek, które osiągają nawet 573 m2. Termin zakończenia budowy planowany jest na I /II kwartał 2021 roku.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl