WRC powraca do Ameryki Południowej - Rajd Chile na żywo w Motowizji


WRC powraca do Ameryki Południowej - Rajd Chile na żywo w Motowizji
2023-10-02
W 2019 roku Chile zadebiutowało na mapie Rajdowych Mistrzostw Świata. Po trzyletniej przerwie najlepsze załogi świata ponownie będą rywalizować w rejonie Andów.

Wszystkie odcinki specjalne Rajdu Chile zobaczycie na żywo w Motowizji.

Od sezonu 1980 w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata regularnie była obecna runda na terenie Ameryki Południowej. Przede wszystkim rywalizacja toczyła się w Argentynie, ale na początku lat ‘80 dwukrotnie odwiedzono również Brazylię. W 2019 roku latynoamerykańscy kibice ponownie mieli dwie możliwości zobaczenia najlepszych rajdowców na świecie w swoich stronach. Dwa tygodnie po kolejnej edycji Rajdu Argentyny odbył się Rajd Chile.

Zawodnikom bardzo szybko przypadły do gustu nowe trasy, przypominające klimatem to, co dobrze znali. Charakterystykę odcinków porównywano do Rajdu Walii, Nowej Zelandii czy Finlandii. Górskie, leśne, szutrowe i o poranku zamglone oesy ponownie będą stanowić wyzwanie dla startujących.

Duża część tras tegorocznej edycji pokrywa się z tymi, które były w użyciu cztery lata temu. Z ośmiu prób, przejeżdżanych dwukrotnie, cztery są zupełnie nowe na Rajdzie Chile wraz z El Poñen, który na drugiej niedzielnej pętli będzie dodatkowo punktowanym Power Stagem.

Oprócz walki w klasyfikacji generalnej, gdzie zobaczymy dwie debiutanckie załogi w autach Rally1 - Grégoire Munster z Louisem Louką oraz Alberto Hellera z Luisem Ernesto Allende, polskich kibiców najbardziej będzie interesować rywalizacja w kategorii WRC2. Tam swój piąty start w sezonie zaliczy duet ORLEN Rally Team Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak.

Polacy obecnie zajmują siódme miejsce w klasyfikacji WRC2 i prowadzą w WRC2 Challenger. Do Chile uda się silna reprezentacja czołówki - prócz Kajto o zwycięstwo walczyć będą między innymi urzędujący mistrz świata Emil Lindholm, a także Oliver Solberg, Gus Greensmith, Sami Pajari czy Yohan Rossel.

- Debiut Chile w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata, wniósł z jednej strony coś zupełnie nowego, ale z drugiej przypominał to, co zawodnicy już znali. Taka kombinacja złożyła się na fenomenalny rajd, który ponownie jest areną zmagań najlepszych z najlepszych. Jestem przekonany, że przed nami fantastyczny rajdowy tydzień – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja na Rajd Chile przygotowała mocny skład komentatorsko-ekspercki. Do Sławomira Szymczaka, Michała Adamiuka, Mikołaja Sokoła, Agaty Bednarczuk i Krzysztofa Woźniaka dołączą komentator motorsportowy Maciej Jermakow, a także kierowcy rajdowi - Grzegorz Grzyb oraz zawodnik ORLEN Teamu Mikołaj Marczyk. W trakcie weekendu będziemy też się łączyć z obecnym na miejscu Grzegorzem Gacem.

FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Chile – harmonogram transmisji:

Czwartek, 28 września

godz. 13:00 - Shakedown

godz. 23:00 - Pre Show

godz. 24:00 - Ceremonial Start z Los Angeles

Piątek, 29 września

godz. 13:00 - Studio rajdowe

godz. 13:30 - OS1 Pulperia 1

godz. 14:35 - OS2 Rere 1

godz. 15:25 - OS3 Rio Claro 1

godz. 18:00 - Media Zone & Sv A z Concepcion SP

godz. 19:30 - OS4 Pulperia 2

godz. 20:40 - OS5 Rere 2

godz. 21:35 - OS6 Rio Claro 2

godz. 23:00 - Media Zone

Sobota, 30 września

godz. 12:15 - Podsumowanie dnia 1

godz. 12:45 - OS7 Chivilingo 1

godz. 14.00 - OS8 Rio Lia 1

godz. 15.00 - OS9 Maria de las Cruces 1

godz. 17.30 - Studio Rajdowe

godz. 18:00 - Media Zone

godz. 19:45 - OS10 Chivilingo 2

godz. 21:01 - OS11 Rio Lia 2

godz. 22:00 - OS12 Maria de las Cruces 2

godz. 23:45 - Media Zone

Niedziela, 1 października

godz. 12:30 - Podsumowanie dnia

godz. 13:00 - OS13 Las Pataguas 1

godz. 14:00 - OS14 El Poñen 1

godz. 15:30 - Flexi SvG z Concepcion SP

godz. 16:00 - Studio Rajdowe

godz. 16:30 - OS15 Las Pataguas 2

godz. 18:00 - OS16 El Poñen 2 [Power Stage]

godz. 19:30 - Wrap-up

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma kilkanaście produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami (Motoikony, Moto Archiwum Wojtka Majewskiego). Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, program Na Osi, prezentujący ciężką motoryzację, Autoportret Ostrego – stały format Aleksandra Ostrowskiego, Kamperowizja – nowości ze świata samochodów turystycznych) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Z kolei programy: Motorsportwizja, Inmotorsport.tv originals czy RMSP Raport dostarczają widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie, a osobowości związane z rynkiem motoryzacyjnym można spotkać u boku Joanny Zientarskiej w jej autorskim programie Zientarowe Motolove.

Motowizja to także wielkie sportowe emocje na żywo. Od początku sezonu 2023, w ramach Rally.TV kanał pokazuje transmisje wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, w całości, na żywo, z polskim komentarzem min. Mikołaja Sokoła, Grzegorza Gaca, Sławomira Szymczaka i Michała Adamiuka, a także relacje i transmisje z rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Wśród transmisji są również liczne zawody żużlowe oraz najpopularniejsza amerykańska seria wyścigowa NASCAR Cup Series. Antenę Motowizji wypełniają też liczne podsumowania międzynarodowych serii w tym: DTM, FIA Formula European Championship, Porsche Carrera Cup Germany, Ferrari Challenge Europe czy wyścigów motocyklowych Isle of Man,


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków, osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Nadesłał:

ormanaanetaa@gmail.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl