Zadbaj o właściwą izolację


2017-02-08
Zawilgocenie w pomieszczeniach to nie tylko skazy na powierzchni naściennego tynku czy nieprzyjemny chłód – jako zarzewie występowania groźnych grzybów stanowi niewątpliwie istotne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie układu oddechowego człowieka. Prościej zadbać o odpowiednią izolację.

Izolacja przeciwwilgociowa ma za zadanie zapobiec przenikaniu wody przez mury, co jest nadzwyczaj ważne także dla właściwej rotacji gazów, "oddychania" murów budynku i skuteczności położonej izolacji termicznej. Aplikowana bywa i z zewnątrz domu, jak i w tych pomieszczeniach w jakich zmagamy się z pewną ilością wilgoci.

Izolacje zewnętrzne domu rozkładają się na poziome – izolujące mury naziemnej części domu od ścian fundamentowych– i jeszcze wertykalne, uniemożliwiające zagłębianiu się wilgoci przez ścianę fundamentową. W zależności od kształtu zaimplementowanej hydroizolacji, różne będą komponenty, z których będzie zrobiona. W przypadku warstwy hydroizolacyjnej poziomej przeprowadza się 2 pokrywy papy na lepiku czy także wykorzystuje się specjalną folię hydroizolacyjną. Warstwę pionową przeprowadza się najczęściej z 2 czy trzech powierzchni substancji bitumicznej. Gdy tylko nasz dom tworzymy na ziemi, na jakiej wody z gruntu bywają nierzadko podwyższone, najpewniejsze będzie wykonanie już w trakcie zlecania projektu domu profesjonalnej izolacji przeciwwilgociowej, o szczelniejszej podstawie.

Dla starego typu domów, w jakich w trakcie budowania nie dokonano izolacji przeciwwilgociowej, warto przeanalizować o usunięciu tego uszczerbku. Realna do przeprowadzenia naturalnie jest izolacja pozioma murów fundamentowych, jednak to ona jest najważniejsza po to by zapobiec wnikaniu wilgoci z ziemi. Możemy ułożyć tradycyjną hydroizolację, wykopując mniej więcej dwumetrowe fundamenty symultanicznie.

Hydroizolację powinniśmy wykonać przed nadejściem zimy żeby, jeżeli przed nami jeszcze mnóstwo robót budowlanych, dom w stanie zamknięty czy jeszcze nawet same tylko mury fundamentowe można było dokładnie uratować przed mrozem i wodą, ażeby utrzymały się kompletne aż do czasu podjęcia budowy.

Czytaj również: Jak usunąć grzyba ze ściany? 

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl