Zagrożone gatunki zwierząt w centrum uwagi


Zagrożone gatunki zwierząt w centrum uwagi
2011-05-05
Konkurs fotograficzny i kampania na rzecz ratowania małp człekokształtnych to propozycje nie tylko dla pasjonatów ekologii. Port Łódź i łódzkie zoo jednoczą siły aby zwrócić uwagę mieszkańców regionu na problem zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i konieczność ich ochrony.

Zagrożone gatunki w obiektywie

„Zagrożeni w przyrodzie mieszkańcy łódzkiego Zoo” to tytuł trwającego od początku marca konkursu fotograficznego skierowanego do osób odwiedzających łódzki ogród zoologiczny. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie mieszkańca łódzkiego ogrodu zoologicznego, który reprezentuje zagrożony wyginięciem gatunek. Podpisane imieniem i nazwiskiem zdjęcia należy do 31 maja przesłać na adres:  Łódzki Ogród Zoologiczny, ul. Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź.

Spośród przesłanych fotografii jury wyłoni zwycięzców i przyzna wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych – młodzieżowej i dla osób dorosłych.  Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć podczas wystawy w Porcie Łódź po rozstrzygnięciu konkursu. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody – aparaty fotograficzne. Regulamin konkursu jest dostępny na www.portlodz.pl i na stronach łódzkiego zoo.

Małpy człekokształtne

W weekend 7 – 8 maja w strefie Ocean przy fontannie rozgwiazda pracownicy łódzkiego zoo będą rozdawać ulotki informujące o zagrożonych gatunkach. Dla dzieci przygotowano maski z wizerunkiem gibona. Rodzice będą mogli spróbować swoich sił w grze na temat małp człekokształtnych i wygrać nagrody. Wszystkie te atrakcje są elementem Kampanii na Rzecz Małp Człekokształtnych, której celem jest zwrócenie uwagi na wymieranie goryli, szympansów, orangutanów, bonobo i gibonów.

Małpy to bez wątpienia najbardziej lubiani mieszkańcy łódzkiego zoo. Od lat cieszą się sympatią dzieci i dorosłych odwiedzających ogród zoologiczny. – Często wydaje nam się, że małpy wiodą beztroskie życie, które spędzają na zabawach i odpoczynku. Jednak mało kto wie, że małpy człekokształtne na całym świecie wymierają na skutek wycinek lasów lub padają ofiarą kłusowników. Akcja informacyjna w Porcie Łódź będzie okazją do tego, aby poznać przyczyny wymierania małp na całym globie i dowiedzieć się, jak każdy z nas może temu zapobiegać – mówi Emilia Lange- Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Nadesłał:

Katarzyna Rąkowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl