Zapewnij bezpieczeństwo swojemu futrzakowi
Ile razy zastanawiamy się, co nasz pupil robi w domu, kiedy nas nie ma, albo jakim cudem kolejna para kapci leży pogryziona w salonie? Z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, podpowiadamy, w jaki sposób można kontrolować to, co robi nasz futrzak oraz czy jest bezpieczny, kiedy zostaje sam w domu. Czasem narzekamy, że zwierzęta dostarczają nam wielu zmartwień: z psem trzeba wychodzić na dwór nawet, gdy pada, kot znowu coś nabroił, a karma jest droższa niż ludzkie jedzenie. Niecodziennie zresztą podejmuje się decyzję o przyjęciu zwierzęcia pod swój dach. Jednak kiedy już zobowiązujemy się do tego, należy pamiętać, że jest to najczęściej obowiązek na kilka, a czasem kilkanaście lat. Jednocześnie posiadanie pupila ma niewątpliwie wiele zalet i korzyści. Według statystyk ponad połowa Polaków (aż 52%) ma zwierzę domowe. Najczęściej jest to pies - 42%, a na drugim miejscu oczywiście kot - 26%, bądź oba te czworonogi - 18%.
Futrzany domownik - korzyści
Dlaczego wiele osób i lekarzy twierdzi, że posiadanie zwierzaka ma dobry wpływ na ludzi? Poniżej przedstawiamy tylko kilka korzyści, które mają dobry wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne:
● Więcej się ruszamy - jesteśmy praktycznie zmuszeni do większej aktywności fizycznej. Posiadacze czworonogów przez codzienne spacery, mają zapewnioną codzienną dawkę ruchu.
● Zdobywamy nowe kontakty towarzyskie - poznajemy osoby, które również mają zwierzaki, spotykamy się w parkach, porównujemy zachowania naszych pupili, wymieniamy się zabawnymi historiami.
● Jesteśmy mniej zestresowani - już w latach 70 zaczęto prowadzić badania, udowadniające, że posiadacze czworonogów odczuwają mniejszy stres i napięcie, a zwierzęta pomagają im się zrelaksować.
● Mamy większe poczucie bezpieczeństwa - dzięki zwierzętom nie czujemy się samotni, a przebywając z nimi w domu, jesteśmy spokojniejsi.
Skoro zatem wiemy, że posiadając psa, czy kota czujemy się lepiej, warto też wiedzieć, jak czuje się nasz zwierzak. Kamery do monitoringu domowego marki EZVIZ pozwolą zaopiekować się pupilem, kiedy zostaje sam w domu. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, przez aplikację mobilną, która jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami WiFi tego producenta. W ten sposób możemy sprawdzić, czy z naszym czworonożnym przyjacielem na pewno wszystko jest w porządku. Kiedy jego ofiarą znowu padają nasze buty, mamy możliwość głosowego upomnienia, dzięki systemowi dwukierunkowego przekazywania dźwięku. Wiele zagadek może zostać rozwiązanych dzięki funkcji natychmiastowego podglądu.
Chroń to co kochasz to hasło przewodnie marki EZVIZ. Idealnie opisuje ono nasz stosunek do ukochanych futrzaków. Zdarza się, że myślimy o nich cały dzień. Nurtuje nas wiele pytań np. czy pies szczeka, gdy zostaje sam, czy kot na pewno korzysta z kuwety, czy nasz zwierzak je karmę, która jest dla niego przeznaczona. W znacznym stopniu, używanie kamer do monitoringu domowego opiera się, na sprawowaniu kontroli nad tym, co dzieje się w naszym domu, ale jednocześnie jest to troska o naszych pupili. Zwierzęta też czują się samotne, często przez to szczekają, wyją czy miauczą - w taki sposób wyrażają swój żal.
- Moim zdaniem posiadanie takiej smart kamery do monitoringu domowego to świetne rozwiązanie. Niejednokrotnie zastanawiamy się, co nasze zwierzęta robią podczas naszej nieobecności. Leżą, bawią się, a może jednak broją?
Ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza gdy przynosimy do domu nowego szczeniaka, który jeszcze nie jest przyzwyczajony do samodzielnego spędzania czasu. Mając podgląd na żywo, moglibyśmy w razie potrzeby dość szybko interweniować.
Mateusz z @psielementarz
Kamery pozwalają reagować na to, co dzieje się w domu, kiedy nas nie ma. Nie chodzi tutaj jedynie o to, aby upomnieć psa, żeby zszedł z kanapy, na którą ma zakaz wchodzenia. Przede wszystkim jest to zapewnienie bezpieczeństwa - naszemu domu i zwierzętom. Jednym z najbardziej funkcyjnych modeli, jeżeli chodzi o opiekę nad zwierzętami, jest kamera C6T - dzięki szerokiemu obrazowi, mamy możliwość obserwować jak pupil przemieszcza się po mieszkaniu.
- Posiadanie takiej kamerki do zdalnego monitoringu to bardzo praktyczne rozwiązanie, nie trzeba jej używać tylko do monitorowania zwierzaka, lecz też dziecka, pokoju czy domu. Kiedyś, uważałam kamery do monitoringu zwierząt za zbędny gadżet, jednak przekonałam się, że jest to coś naprawdę praktycznego. Możliwość sprawdzenia tego, co pies robi, gdy zostaje sam w domu, jest naprawdę użyteczna, pozwala lepiej przeżyć naszą rozłąkę z pupilem.
Natalia z @NieTakiYorkStraszny
Kamera to nie wszystko
Sprzęt smart home, do którego należą kamery wizyjne, umożliwia zdalne zarządzanie domem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mamy podgląd tego, co dzieje się ze zwierzakami, gdy zostają same. Czworonożni domownicy też potrzebują spokoju i relaksu (koty z założenia robią to przez całe swoje życie), dlatego pozostawiając je w domu, trzeba zadbać o legowisko w miejscu, które futrzak najczęściej wybiera. Jeżeli pies szczeka na ptaki lub ludzi za oknem, najlepiej zasłonić roletę i zostawić cicho włączone radio, żeby mógł nasłuchiwać dźwięków, a przez kamerę, monitorować jak wtedy się zachowuje. Przede wszystkim pamiętajmy o przygotowaniu świeżej wody i karmy. Dzięki kamerom będziemy mogli jedynie zerkać co jakiś czas, upewniając się, że z naszym pupilem jest wszystko w porządku.
Nadesłał:
Grupa FLPR
|