4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego prowadząca do zrównoważonych wyborów


4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego prowadząca do zrównoważonych wyborów
2024-07-02
Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym kontekście.
4∞Form to farmaceutyczny blister wykonany w całości z lakierowanego aluminium, co oznacza, że idealnie nadaje się do recyklingu. Posiada imponujące właściwości ochronne i jest zgodny zarówno z istniejącymi, jak i przyszłymi normami prawnymi oraz przepisami farmaceutycznymi i opakowaniowymi, takimi jak niedawno wprowadzone rozporządzenie PPWR.
 
4∞Form przeznaczony jest przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego, gdzie może zastąpić dotychczasowe rozwiązania stosowane przy pakowaniu tabletek, kapsułek i tym podobnych produktów, takie jak OPA/AL/PVC (do formowania na zimno) czy PVC/PVDC (termoformowanie). Istotną różnicą jest to, że innowacyjne opakowanie Aluflexpack jest w całości wykonane z lakierowanego aluminium. Tutaj kryje się „sekret” nazwy produktu; aluminium to materiał, który można poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jego właściwości, które w branży opakowaniowej są niezwykle istotne dla zachowania bezpieczeństwa i jakości produktów.
 
Aluminium jest wyjątkowo lekkie, odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury oraz zapewnia stuprocentową ochronę przed wilgocią, światłem, tlenem i innymi gazami, a także bakteriami i mikroorganizmami. Produkty w elastycznych opakowaniach aluminiowych zapewniają zatem bardzo długi okres przechowywania.
 
Dyrektor generalny Aluflexpack, Johannes Steurer, jest dumny z nowego produktu:
„Jako firma zajmująca się opakowaniami elastycznymi, która od ponad 40 lat opracowuje produkty na bazie aluminium, zdecydowanie stoimy za wszystkim, co aluminium ma do zaoferowania, a wynika z jego właściwości barierowych i cyrkularnych. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami i zastanawiamy się nad różnymi sposobami wykorzystania aluminium, aby wspomóc ich w procesie pakowania. Nowe przepisy kształtujące rynek zachęciły nas do wypróbowania czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił: przekształcenia lakierowanego aluminium w nowy, w pełni nadający się do recyklingu produkt dla przemysłu farmaceutycznego! Wykorzystując naszą silną sieć dostawców i współpracowników, a co ważniejsze, doświadczenie i dogłębną wiedzę przemysłową naszego działu badawczo-rozwojowego, opracowaliśmy nowe rozwiązanie, które może nadać rynkowi farmaceutycznemu nowy, bardziej zrównoważony kierunek”.
 
Produkt można w pełni dostosować do wszelkich indywidualnych potrzeb klientów, od kształtu po nadruk i branding, a także stosować do pakowania różnych produktów farmaceutycznych, m.in. antybiotyków, właśnie ze względu na szczególnie silną barierę oraz leków dostępnych bez recepty i wielu innych.
 
Aluflexpack stawia na zrównoważony rozwój, o czym świadczą liczne certyfikaty. W maju 2024 r. firma została nagrodzona złotym medalem przez EcoVadis, organizację oceniającą wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju w czterech głównych obszarach: środowisko, prawo pracy i prawa człowieka, zrównoważone zamówienia oraz etyka. Tym samym Aluflexpack znalazł się w 1% najlepiej ocenianych firm przez EcoVadis w branży poligraficznej. Aluflexpack aktywnie rozwija również rozwiązania w zakresie obiegu zamkniętego, które zapewniają pełną zgodność z proponowanym unijnym rozporządzeniem w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) na poziomie europejskim. Firma zaangażowała się także w inicjatywę Science-Based Targets (SBTi), starając się zminimalizować wpływ na środowisko.
 
O Aluflexpack AG
 
Aluflexpack produkuje elastyczne rozwiązania w zakresie opakowań dla rynków końcowych, takich jak kawa i herbata, farmaceutyki, karma dla zwierząt domowych, słodycze i nabiał, a także dla rynków spożywczych i niespożywczych. Jej długofalowe relacje z klientami, zarówno z firmami działającymi lokalnie, jak i dużymi międzynarodowymi korporacjami, opierają się na ugruntowanej wiedzy branżowej, elastyczności w obsłudze klienta i kompetencjach w zakresie rozwoju. Aluflexpack, z siedzibą w Reinach (Aargau) w Szwajcarii, posiada zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Francji, Polsce, Turcji, Chorwacji, Tunezji, a w 2024 r. także w USA. Na dzień 31 grudnia 2023 r. firma zatrudniała 1602 pracowników.

Nadesłał:

SIGMA International (Poland)
http://

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl