ARANŻACJA PRZESTRZENI PRZYDOMOWEJ – TYLKO Z PROJEKTEM
Do powstania nowego domu konieczny jest projekt. Otoczenie posesji i ogród również go wymagają. Przygotowanie projektu to gwarancja efektu estetycznego zgodnego z naszymi gustami, ale również poszanowanie kompozycji otoczenia i zasad funkcjonalności miejsca.
Po co nam projekt?
Dla inwestora to wiedza o tym, jak ogród i bezpośrednie otoczenie będą wyglądać. Czy na pewno będzie zgodny z naszymi gustami i dopasowany do otoczenia. W pełnoprawnym projekcie znajdzie się między innymi tzw. wymiarowanie, czyli dokładne informacje dla brukarzy: w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki oraz ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne.
Po co architekt?
Wartość pracy architekta krajobrazu opiera się przede wszystkim na dwóch różnych elementach. Pierwszy to umiejętność technicznego ukształtowania przebiegu: ścieżek, podjazdu, dojścia do strefy odpadów stałych itd. Druga to pomoc w wyrażeniu własnego zmysłu estetycznego w taki sposób, aby zachować zasady kompozycji i zadbać o funkcjonalność i wygodę użytkowników. To architekt krajobrazu pomoże nadać otoczeniu miły dla oka styl, dobrać kostki, płyty i sposób ich ułożenia. Jego zadaniem jest przygotowanie rozwiązania oryginalnego, a jednocześnie mieszczącego się w przewidzianym budżecie.
Jak się do tego zabrać?
Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej usłyszymy kilka podstawowych pytań dotyczących działki, jego charakteru i swoich oczekiwań. Następnie architekt spotka się z nami już na terenie posesji. Tu wykona dokładne pomiary, oceni ukształtowanie terenu, przyjrzy się okolicznej architekturze i przyrodzie. Wysłucha też z uwagą wszelkich wskazówek, które mówią jaki styl i rozwiązania nam odpowiadają. To najlepsza chwila, żeby opowiedzieć o naszej wizji przyszłego ogrodu.
Tak przygotowany wstęp pozwala na przygotowanie projektu. Będzie oczywiście czas na uwagi, zmiany, uzupełnienia i korekty przygotowanej koncepcji. Zaakceptowana wizja nabierze teraz cech technicznych odpowiednich dla wykonawców. Dzięki temu brukarze poznają w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki – a przede wszystkim ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne (np. obrzeży).
Ile to kosztuje
Czy usługa projektowa jest droga? To zależy od... producenta materiałów nawierzchniowych. Renomowane firmy – jak na przykład Buszrem – zatrudniają również projektantów. Decydując się na produkty firmy klienci otrzymują dodatkowo ich pomoc. Wystarczy, jeśli wybrane dla przestrzeni przydomowej materiały dotyczą 100 lub więcej mkw. Kontakt do projektanta możemy otrzymać już w punkcie sprzedaży.
***
Więcej szczegółów na temat usługi projektowej: https://kostkabrukowa.buszrem.pl/projektowanie/
Nadesłał:
nota bene
|