Audyt odzysku sprzętu elektronicznego a opinia publiczna


Audyt odzysku sprzętu elektronicznego a opinia publiczna
2019-05-04
W dobie, kiedy każda osoba ma dostęp do praktycznie wszystkich produktów na świecie, bardzo szybko wzrasta świadomość konsumentów. Dotyczy to także ich wiedzy na temat ochrony środowiska i ponownego wykorzystywanie zużytych przedmiotów.

Certyfikacja ISO jest dla nich sygnałem, że dana firma działa zgodnie z zasadami i jest godna zaufania. O co najczęściej pytają klienci?

Cztery kluczowe pytania, które zadaje się firmie odzyskującej elektronikę użytkową 

1. Czy recykler przedstawia dowody na to, że otrzymał pozwolenie na przetwórstwo odpadów niebezpiecznych i może zapewnić o zgodności z przepisami? 

Certyfikacja ISO jest w przypadku takiego pytania najlepszą odpowiedzią. W inny sposób firmy zajmujące się przetwórstwem, składowaniem lub recyklingiem będą miały utrudnioną drogę do przedstawienia rzetelnych i skompresowanych dokumentów świadczących o tym, że przedsiębiorstwo działa w oparciu o wszystkie normy prawne i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.  

 2. Czy recykler przedstawia kopie swoich zasad i praktyk w zakresie ochrony środowiska? 

Firmy zajmujące się odzyskiwaniem sprzętu elektronicznego muszą zwracać szczególną uwagę na to, że ich działanie ma ogromny wpływ na środowisko i lokalną społeczność. Każde inne przedsiębiorstwo, które będzie chciało z taką organizacją zacząć współpracę, niejednokrotnie chce być na 100% pewne, że rozpoczyna biznes z firmą godną zaufania. Przekazywanie kopii oświadczeń dotyczących bezpieczeństwa jest więc często pierwszym krokiem do zbudowania rentownego i rozwijającego się biznesu. 

3. Czy recykler może wykazać, że nie przewozi elektrośmieci do innych rejonów świata? 

W obecnym czasie coraz częściej porównuje się ilość generowanych elektroodpadów z tym, w jakich miejscach znajduje się ich najwięcej. Nie jest tajemnicą, że kraje azjatyckie przez wiele lat przyjmowały niezliczone ilości śmieci, dlatego aktualnie opinia publiczna jest bardzo wyczulona na tym punkcie.  

4. Czy recykler przedstawia dowody istnienia systemu zarządzania środowiskowego, takiego jak ISO 14000? 

Ponownie – certyfikacja ISO w branży odzysku elektroniki to kluczowy element świadczący o tym, że zarówno współpraca, jak i korzystanie z usług takiej firmy, nie niosą ze sobą żadnego ryzyka. Przynosi to więc ogromne korzyści przedsiębiorstwu. 

 Osoby zainteresowane audytem recyklerów i tym, jakie zyski daje certyfikacja ISO, mogą przejść na stronę https://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/environment/audyt_odzysku_sprzetu_elektronicznego_i_elektrycznego, na której znajduje się więcej informacji.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl