Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada w nowej odsłonie


2023-03-15
Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada w nowej odsłonie

Stylowe wnętrza o nowoczesnym wystroju, przytulny kącik czytelniczy i nowa lokalizacja – tak prezentuje się w odmienionej odsłonie Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada. Wraz z nią przeniósł się Punkt Wymiany Książek. Nowe przestrzenie biblioteki tworzą miejsce funkcjonalne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania wszystkich miłośników literatury i gości galerii. Czytelnicy mogą z niej korzystać od 11 marca.

 

Działająca w bytomskiej galerii od ponad 4 lat Biblioteka Multimedialna zmieniła swoją dotychczasową lokalizację na nową, zyskując nowoczesny wystrój, wygodne wyposażenie i funkcjonalne rozplanowanie. Na użytek czytelni zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 mkw. wyposażony w wygodne fotele, stoliki, odpowiednie oświetlenie, a także różne akcenty dekoracyjne.

 

Dzięki współpracy z portalem wolnelektury.pl, odwiedzający Bibliotekę Multimedialną mają darmowy dostęp do wielu pozycji wydawniczych w wersji online jak i audiobooków. Aktualnie serwis wolnelektury.pl dysponuje zbiorem ponad 5500 tytułów, w tym długą listą szkolnych lektur.

 

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient ma wgląd do fragmentów bądź całości książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły są cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji. Obecnie goście Atrium Plejada mogą przeczytać 10 tytułów czytelniczych pochodzących z serwisu wolnelektury.pl.

 

Biblioteka Multimedialna znajduje się pomiędzy salonem Orange a drogerią Hebe i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również Punkt Wymiany Książek. Zapewnia on klientom galerii pełny dostęp do książek, dając możliwość wymiany oraz uzupełniania darmowych księgozbiorów.

 

Biblioteka Multimedialna na dobre wpisała się w przestrzeń usługowo-rozrywkową Atrium Plejada i stała się miejscem często odwiedzanym przez naszych klientów, gdzie nie tylko mogą wypożyczyć interesującą książkę, ale także z przyjemnością spędzić wolny czas. W bibliotece z powodzeniem działa także Punkt Wymiany Książek, który umożliwia bezpłatne uzupełnienie domowych zasobów książkowych przy okazji zakupów, co dla wielu osób stanowi ciekawą odskocznię od codziennych spraw i z której chętnie korzystają. Dzięki nowej lokalizacji i wystrojowi, Biblioteka zyskała nowoczesny, niebanalny i jeszcze bardziej udomowiony charakter. Mamy nadzieję, że nowe wnętrza będą zachętą do częstszego spędzania czasu w bibliotece różnych grup wiekowych. Kluczowe jest dla nas uwzględnienie oczekiwań wszystkich klientów, zarówno osób młodszych jak i starszychmówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

 

 

Więcej informacji na temat Biblioteki Multimedialnej oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-plejada.pl.  

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl