CIEPŁO Z ZIEMI? DLACZEGO NIE?
W odróżnieniu od tradycyjnych – płatnych paliw (gaz, olej, węgiel lub drewno) z energii zgromadzonej w powietrzu, wodach podziemnych czy gruncie, każdy z nas korzystać może za darmo.
W dzisiejszych czasach, fakt otrzymania czegoś za darmo, wydaje się być niewiarygodny, zważywszy na ciągłe, atakujące nas zewsząd podwyżki. Jeżeli połączymy to z wysokimi wymaganiami, jakie stawiane są przedsiębiorstwom tj. odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego, powstają bariery, które pokonują tylko nieliczni.
Polityka przedsiębiorstwa Mierzeja Development Sp. z o. o. uwzględnia aktualne standardy prowadzenia biznesu. Owe bariery, stały się dla wspólników spółki, członków zarządu, projektantów oraz głównego wykonawcy wyzwaniem i szansą na osiągnięcie kolejnego, wyższego szczebla w rozwoju firmy.
Biorąc powyższe pod uwagę, miejsce pod realizację inwestycji Mierzeja Park, polegającej na budowie osiedla mieszkalnego, wybraliśmy nieprzypadkowo. Matka Natura szczodrze obdarzyła nadmorską gminę Sztutowo w naturalne bogactwa: Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, piaszczyste plaże i energię geotermalną.
Poprzez wykorzystanie wód geotermalnych, w naszych lokalach mieszkalnych, uzyskujemy przyjemne ciepło zimą i chłód latem. Aby móc jednak pozyskać, przetworzyć i wykorzystać dobrodziejstwa natury, konieczne było zastosowanie odpowiedniej instalacji, która do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje dostarczenia energii elektrycznej. Najnowocześniejsze instalacje geotermalne, pracują przy minimalnym nakładzie energii elektrycznej. Miarą sprawności (efektywności) pompy jest stosunek mocy grzewczej, do ilość pobranej przez nią energii elektrycznej. Zastosowane przez nas wysokosprawne pompy z każdego kilowata dostarczonej do nich energii elektrycznej "produkują" ok. 4 kW mocy grzewczej i ok. 3kW chłodu. Wydajność instalacji zwiększamy poprzez zasilanie systemu ogrzewania niskotemperaturowego (ogrzewanie podłogowe). W ten sposób uzyskujemy, przyjazny środowisku, komfort przy niskich kosztach dla Właścicieli lokali.
Każdy właściciel ma możliwość dostosowywania temperatury w lokalach do własnych preferencji. Poprzez termostat zainstalowany w lokalu mieszkalnym włącza/wyłącza siłowniczek (motorek) zlokalizowany w szachtach na klatkach schodowych, który otwiera/zamyka dopływ energii do lokalu. Zastosowana w budynkach instalacja, pozwala po odpowiednim ustawieniu urządzeń, na automatyczne przełączenie instalacji z funkcji ogrzewania na chłodzeni. W okresie letnim, kiedy z nieba leje się żar, każdy z chęcią, będzie wracał do mieszkania, gdzie temperaturę obniżyć można do 18°C.
Celem strategicznym przedsiębiorstwa było stworzenie budynku wyprzedzającego technologią aktualne standardy. Poprzez przemyślany i wdrożony w życie projekt, udało się otrzymać produkt końcowy najwyższej jakości. Bardzo dobrze zaizolowany budynek spełnia aktualne normy termoizolacyjne, co przekłada się na zerowe straty ciepła i niskie koszty ogrzewania i chłodzenia lokali mieszkalnych.
Nadesłał:
adStone
|