Dachówka płaska – więcej niż chwilowa moda


Dachówka płaska – więcej niż chwilowa moda
2020-07-27
Dachówki płaskie to od lat najczęściej wybierany rodzaj pokrycia dachowego. Dlaczego? Na pewno dużą rolę odgrywa estetyka. Zarówno ceramiczne, jak i betonowe dachówki płaskie pozwalają na uzyskanie nowoczesnego efektu jednolitego dachu. To idealny wybór dla fanów minimalizmu i prostych brył.

Czy konstrukcja dachu ma znaczenie?

Dachówki płaskie doskonale prezentują się na dwuspadowych dachach domu w stylu nowoczesnej stodoły oraz na budynkach, których dach płynnie przechodzi w ścianę. Prosta, czysta linia doskonale komponuje się z geometryczną formą. Warto również podkreślić, że jest to pokrycie dachowe bardzo proste w montażu. Dachówki płaskie są lżejsze i mniejsze od dachówek falistych, dlatego dekarze często polecają je przy bardzo skomplikowanych konstrukcjach dachowych. A co z tradycyjnymi domami? Wybór zależy od oczekiwanego efektu, ale również przy takim projekcie domu zdecydowanie warto rozważyć płaskie formy. Jeśli zależy nam na konsekwentnym, dworkowym stylu najlepiej zdecydować się na ceramiczną karpiówkę Opal BMI Braas, jeśli natomiast lubimy połączenie klasyki z nowoczesnością, to prostokątna dachówka betonowa, jak na przykład Teviva Cisar tej samej firmy, będzie strzałem w dziesiątkę i nada budynkowi świeży, niebanalny charakter.

Sprawdzona jakość

Skoro znamy już walory estetyczne, pora zadać pytanie o funkcjonalność. Przyjrzyjmy się strukturze dachówki płaskiej. Z jednej strony mamy gładką powierzchnię, natomiast z drugiej - zamki służące do montażu. To właśnie one odpowiadają za wysoką szczelność, która cechuje ten rodzaj pokrycia dachowego. Dlatego też nadają się na dachy o nachyleniu już od 25 stopni. Kolejną zaletą jest odporność na mróz oraz zaawansowane metody produkcji. Dachówka Tegalit Protegon marki BMI Braas zawiera pigmenty odbijające znacznie więcej promieniowania podczerwonego niż pozostałe dachówki, co przekłada się na niższą temperaturę na spodniej stronie dachówek - nawet o 10 stopni Celsjusza! Taki dach mniej się nagrzewa i chroni domowników przed upałem. Na dachówkę płaską powinien zdecydować się również każdy, kto rozważa pozyskiwanie energii za pomocą systemów fotowoltaicznych. Dostępne na rynku moduły montowane są bezpośrednio w linii dachówek, a dach tworzy integralną całość.

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na zakup dachówki płaskiej, pozostaje jeszcze najprzyjemniejsza, choć nie zawsze łatwa decyzja - wybór koloru. Paleta klasycznych ceglanych odcieni i modnych szarości jest na szczęście bardzo szeroka, dlatego z pewnością każdy znajdzie ten jednej najbardziej pasujący do elewacji.

Nadesłał:

BMI Polska
http://www.bmigroup.com/pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl