DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych
Dachser ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą. Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo.
Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.
Sytuacja w sektorze produkcyjnym się poprawia - Chiny, które są dla Polski drugim największym partnerem handlowym, wróciły na ścieżkę wzrostu. Tym samym popyt na fracht lotniczy rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednak ze względu na zmniejszoną liczbę połączeń pasażerskich, dostępnej przestrzeni ładunkowej wciąż brakuje. W tej sytuacji zespół Dachser Air & Sea Logistics spodziewa się intensywnego szczytu sezonu w czwartym kwartale br. z dużym zapotrzebowaniem na zwiększone zdolności przewozowe.
„Zakładamy, że szczyt sezonu we frachcie lotniczym będzie koncentrował się na produktach z Azji, zwłaszcza z Chin i Hongkongu” - mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER. „Spodziewamy się, że największy wzrost popytu nastąpi od połowy października do grudnia, zwłaszcza w Azji, gdzie przemysł ponownie nabiera tempa”. Aby sprostać rynkowemu zapotrzebowaniu, tej jesieni Dachser ponownie oferuje własne, dedykowane połączenia cargo. Od połowy października Boeing 747-400 raz w tygodniu będzie między Frankfurtem a Szanghajem. Dachser obsługuje dystrybucję w całej Europie za pośrednictwem Frankfurt Gateway i własnej, ogólnoeuropejskiej sieci drogowej.
Produkt premium na obecne warunki
Dachser Air & Sea Logistics już po raz trzeci realizuje ten projekt. Stałe terminy tranzytu sprawiają, że usługa jest niezawodna i umożliwia klientom planowanie z wyprzedzeniem. Łącząc sieci logistyki drogowej, lotniczej i morskiej, Dachser jest w stanie szybko reagować na zmieniające się sytuacje na trasach w Europie i przyspieszyć procesy odbioru i dostawy.
Jak podsumowuje Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska: „Dzięki elastyczności globalnej sieci jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania „nowej normalności” i możemy zaoferować naszym klientom solidne i niezawodne rozwiązanie zwiększające możliwości przewozowe w obecnych warunkach rynkowych. Jest to kluczowe, zwłaszcza że we wrześniu Chiny odnotowały największy w tym roku wzrost importu, a eksport utrzymał silny trend zwyżkowy”
Wartość eksportu Chin była we wrześniu o 9,9 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu 2019 r. Dobrą informacją dla polskich przedsiębiorców jest znacznie wyższy od oczekiwanego wzrost wartości importu Chin, który we wrześniu wyniósł o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem.
Nadesłał:
konkretpr
|