Domy jednorodzinne nowocześnie – jak je budować?


Domy jednorodzinne nowocześnie – jak je budować?
2018-04-25
Dyskrecja i komfort, te dwa słowa najlepiej oddają najnowsze trendy w budowaniu domów jednorodzinnych. We współczesnych budynkach mieszkalnych stawia się przede wszystkim na minimalizm i funkcjonalność.

Przejawia się to między innymi w ich prostej, geometrycznej bryle. Taka tendencja to nie tylko wynik obecnych kanonów estetyki budowlanej, ale także próba sprostania wymaganiom ekonomicznym oraz ekologicznym.



Energooszczędność

Warto przypomnieć, że dnia 01.01.2017 roku weszła w życie nowelizacja Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, które powinny być spełnione w każdym budynku mieszkalnym. Zmiana ma prowadzić do budowania wyłącznie energooszczędnych domów, a więc takich, w których wskaźnik zapotrzebowania na pierwotną energię nieodnawialną (EP) nie przekracza 95 kWh/(m² * rok). W praktyce pozwala to obniżyć rachunki za ogrzewanie, podwyższyć wartość nieruchomości, a także ochronić ją przed zbytnim nagrzewaniem w lecie i przed nadmiernym wychłodzeniem w zimie. W domach energooszczędnych stosuje się między innymi ściany trójwarstwowe, dachy pulpitowe, solidne drzwi i okna, chroniące przed utratą ciepła, a także pompy ciepła. Z tego też powodu, warto się upewnić, że zaistniałe zmiany są uwzględniane w projektach deweloperów.


Nowoczesne technologie

Dzięki zaawansowanym technologiom w domach jednorodzinnych pojawiły się nie tylko kolektory słoneczne, pompy ciepła czy klimatyzacja, ale także nowoczesne systemy oświetleniowe i grzewcze, sterowane za pomocą smartfona. Popularne są także systemy alarmowe połączone z czujnikami otwarcia drzwi i okien, możliwością zaprogramowania scen czy wyposażone w funkcję sterowania bramą garażową lub roletami zewnętrznymi. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że współczesne domy jednorodzinne stają się coraz bardziej dostępne i wygodne dla mieszkańców.

Sprawdzone projekty

Coraz więcej rodzin, chcąc zadbać nie tylko o nowoczesny wygląd domu, ale także o jego funkcjonalność, decyduje się na gotowy projekt domu jednorodzinnego. Jest to duże ułatwienie dla klienta. Nie musi on posiadać własnej działki, podejmować ryzyka zakupu terenu pod budowę ani też załatwiać wielu formalności. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie korzyści oferty deweloperskiej i zalety budowania usługowego. Oczywiście, klient może modyfikować projekt, ustalać szczegóły i sugerować zmiany, tak by jak najbardziej dostosować go do własnych preferencji.

Autor: Mytkowski Domy Jednorodzinne

 




Nadesłał:

#zawszewidoczni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl