Efektywność rozwiązaniem na przyszłość


2021-08-24
Komisja Europejska apeluje, aby 40% energii, wytwarzanej w państwach członkowskich UE do roku 2030, pochodziło ze źródeł odnawialnych. Zmiana ta ma znaleźć się w nowelizacji dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii.

Dotychczasowa dyrektywa z roku 2018 określała udział OZE na poziomie 32% w 2030. Według Komisji Europejskiej, pomysłem, który ma szansę na powodzenie, jest osiągnięcie do 2030, co najmniej 49% udziału energii odnawialnej w energii wykorzystywanej w budynkach.

 

Co na te informacje mówią osoby związane bezpośrednio z tym obszarem? Nie od dzisiaj wiadomo, że efektywność jest kluczem do sukcesu w każdej branży. Efektywność to zagadnienie bardzo mocno związane z branżą energetyczną, bo przecież nie od dziś wiadomo, że najtańszą energią jest ta, której nie wykorzystujemy – komentuje Mateusz Wróbel, Prezes Supreme Energy Sp. z o.o.. Dla branż związanych z odnawialnymi źródłami energii jest to swojego rodzaju nowy rozdział i szansa na zysk. W jaki więc sposób można osiągnąć to, o co apeluje i wnioskuje Komisja Europejska?

 

Jeśli chcesz zmiany – znajdziesz sposób!

Chcąc dostosować się do wytycznych Komisji Europejskiej, przykładem rozwiązania dla wspomnianych już budynków jest montaż elektryfikacji bezpośredniej, czyli wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych – z wiatru i słońca lub ogrzewanie i chłodzenie za pomocą pomp ciepła. Najobfitszym źródłem energii odnawialnej jest przecież energia słoneczna, której wciąż – jako społeczeństwo – nie doceniamy. Dalszymi krokami, jakie można podjąć, według KE, są działania dotyczące bezpośredniego odnawialnego ciepła,
w tym: energii geotermalnej i otoczenia czy energii słonecznej termicznej lub lokalne systemy ogrzewania i chłodzenia, które mogą wykorzystywać odnawialne źródła energii, a także ciepło i chłód odpadowy z procesów sektora przemysłowego i usługowego.

 

 

 

EfekTYwność – sam decydujesz, co zrobić, by pomóc planecie.

Całość dostosowania się do dyrektyw Komisji Europejskiej i efektywności operacji zależy od nas wszystkich. Począwszy od podjęcia decyzji o zmianie sposobu ogrzewania po montaż,
np. paneli fotowoltaicznych. Jak słusznie zauważa Mateusz Wróbel: Mam tu też na myśli zarówno efektywność procesu sprzedaży wykonywanego przez doradców Klienta i ich wsparcie w naszych biurach regionalnych oraz procesy kredytowe, obsługę Klienta czy samą realizację wykonywaną przez naszego biznesowego partnera Arago Sp. z o.o.. To czy wspólnymi siłami uda się pomóc ziemi, zależy od nas samych. Mały krok dla nas, duży dla długiego i zdrowego życia przyszłych pokoleń. Dla naszych Klientów to możliwość polepszania i zmiany świata, oszczędność, efektywność oraz szansa koncentrowania się na rzeczach ważnych – dodaje Wróbel.

 

Mateusz Wrobel - Przedsiębiorca, założyciel, menedżer, współwłaściciel i Prezes Zarządu Supreme Energy Sp. z o.o.

 

Współwłaściciel start-upów takich jak Triggy Europe oraz Jusee Cosmetics. Organizator największego eventu z kategorii edutainment w Polsce „Be Supreme”. Autor książki „O tym się nie mówi”.

Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl