Jak dbać o ręczniki?
Ręczniki są elementami wyposażenia każdego mieszkania. Służą do osuszania ciała po kąpieli, a także stanowią ozdobę łazienki. Aby ręczniki służyły przez wiele lat, trzeba o nie odpowiednio dbać. Co robić, aby ręczniki były zawsze piękne i puszyste?
Jak często prać?
Ręczniki powinny być wymieniane i prane przynajmniej raz w tygodniu, nawet jeśli nie widać na nich zabrudzeń. Ręcznikami wycieramy ciało po kąpieli, zatem razem z wilgocią we włókna ręcznika dostają się martwe komórki naskórka. Jest to idealne miejsce dla rozwoju bakterii i grzybów, dlatego jeden ręcznik powinien być używany tylko kilka razy. Zarówno ręcznik dla dzieci, jak i dla dorosłych powinien być prany przynajmniej raz na tydzień.
W czym prać?
Ręcznik dla dzieci najlepiej prać w płynie do prania, który został przetestowany dermatologicznie i jest przyjazny nawet dla skóry atopowej czy wrażliwej. Idealny ręcznik dla dzieci powinien być miękki, najlepiej wykonany z naturalnych włókien, dlatego nie należy przesadzać z ilością środka piorącego, gdyż może stać się szorstki.
Ręczniki dla dorosłych powinny być prane w płynach lub żelach do prania, a nie w proszkach do prania, które trudniej się rozpuszczają i wypłukują. Niedokładnie wypłukany ręcznik jest twardy, szorstki i gorzej wchłania wilgoć.
Ważna sprawa- suszenie ręczników.
Wbrew pozorom suszenie ręczników jest ważnym elementem dbałości o ręczniki. Gdy pralka skończy cykl prania, należy od razu wyjąć ręczniki z pralki, aby nie zaczęły butwieć. Przed rozwieszeniem ręcznika należy go roztrzepać, aby mógł swobodnie wyschnąć. Do szafy można schować ręczniki, które są idealnie suche.
Czego unikać?
Aby ręczniki były zawsze miękkie, puszyste i chłonne, nie używamy płynów zmiękczających. Zadowalające efekty przynosi ocet i soda oczyszczona dodawana do dodatkowego płukania ręczników. Dzięki temu ręczniki są puszyste i zawsze pachnące.
Ręczników nie prasujemy, ponieważ struktura ręcznika zostanie zniszczona i nie będzie chłonął wody. Wyjątkiem są ręczniki hotelowe i ręcznik dla dzieci, ponieważ w tych przypadkach, ważne jest pozbycie się bakterii i drobnoustrojów za pomocą wysokiej temperatury.
Nadesłał:
NoweArtykuły
|