Jak zacząć działać jako firma cateringowa?


Jak zacząć działać jako firma cateringowa?
2020-02-10
Jeśli poszukujesz pomysłu na firmę i chciałbyś znaleźć sferę usług, na które zapotrzebowanie będzie praktycznie zawsze, to warto pomyśleć o założeniu własnej firmy cateringowej.

Ludzie coraz chętniej korzystają z gotowych posiłków nie tylko podczas organizowanych imprez i wydarzeń okolicznościowych, ale też na co dzień. Nasz tryb życia, ilość czasu poświęcanego na pracę i pośpiech, w jakim żyjemy, nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższych latach zmienić. Jeśli usługi cateringowe są wykonywane dobrze i na wysokim poziomie, to zawsze znajdują one swoich odbiorców. Jak w związku z tym stworzyć swoją firmę cateringową? Oto krótki poradnik.



Biznesplan

Jeśli od razu chciałbyś przejść do zakupu wyposażenia cateringowego, to powinieneś na początku powstrzymać się przed takimi ruchami. Jak w przypadku biznesu każdego rodzaju, także tutaj powinieneś przemyśleć każdy krok i wszystko właściwie zaplanować, a posłuży temu biznesplan. Zastanowić należy się nad tym, do jakich odbiorców chcemy trafić, z jakich produktów będziemy korzystać i jaką kuchnię serwować. Decyzje takie podjąć należy już na tym, początkowym etapie, ponieważ od nich zależeć może sposób działania całej firmy, koszty produktów, po które będziesz sięgać, czy rodzaj mebli cateringowych, jakie musisz kupić. Z decyzji tych mogą wyniknąć potencjalne mocne strony oraz zagrożenia dla Twojej firmy. Nie powinieneś zastanawiać się nad tym dopiero po jej otwarciu. Planując każdy krok i podejmując przemyślane decyzje podczas zakładania firmy cateringowej, zwiększasz swoje szanse na sukces w branży.



Warunki lokalowe

Nawet chcąc rozwozić dania do swoich klientów, bez możliwości spożywania ich w Twoim lokalu, Twoja kuchnia musi spełniać wymogi Sanepidu. Tych nie jest mało – chodzi przecież o zdrowie i życie obsługiwanych przez Ciebie klientów. Dobrze zaznajomić się z obowiązującymi przepisami jeszcze przed wynajęciem lub zakupem lokalu pod Twój biznes. Podstawą jest m.in. dostęp do zimnej i gorącej wody, dostęp do odpowiednich środków czystości, osobne drogi dla naczyń czystych i brudnych, wentylacja, czy zabezpieczenia przeciwko owadom. Przejrzyj wszystkie wymogi wcześniej, aby po fakcie nie okazało się, że wybrany przez Ciebie lokal uniemożliwia Ci ich spełnienie.



Wyposażenie

Dopiero na końcu możesz przejść do odpowiedniego wyposażenia swojej firmy cateringowej. Również wyposażenie kuchenne, jakiego potrzebujesz, może być przecież różne – w zależności od rodzaju lokalu oraz serwowanej przez Ciebie kuchni. Pojemniki i wózki transportowe, meble i inne akcesoria – to zakupy, na które musisz koniecznie się przygotować. Jeśli potrzebujesz pod tym względem pomocy, to odwiedź stronę wyposażenia gastronomii A-BIS, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne Ci akcesoria.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl