Literacki hit! Festiwal Apostrof w Empiku w Bonarce


Literacki hit! Festiwal Apostrof w Empiku w Bonarce
2018-05-10
W maju dzięki Apostrofowi cała Polska będzie żyć literaturą. Żyć będzie nią także Bonarka, gdyż Festiwal już kolejny rok z rzędu zawita do salonu Empik w tym centrum. Przez pięć dni (14-18 maja) fani literatury otrzymają w Bonarce potężną jej dawkę i spotkają się z autorami niejednego bestsellera.

Oto zwięzły harmonogram spotkań autorskich w Empiku w Bonarce:

14 maja, 18:00 - Katarzyna Puzyńska; spotkanie z autorką książki „Nora", prowadzenie Łukasz Wojtusik.

15 maja, 18:00 - Peter V. Brett; spotkanie z autorem książki „Otchłań. Księga II", prowadzenie Piotr
Krasnowolski.

16 maja, 18:00 - Magdalena Grzebałkowska; spotkanie z autorką książki „Komeda. Osobiste życie jazzu", prowadzenie Łukasz Wojtusik.

17 maja, 18:00 - Mariusz Czubaj; spotkanie z autorem książki „Dziewczynka z zapalniczką", prowadzenie Krzysztof Maćkowski.

18 maja, 18:00 - Jakub Żulczyk; spotkanie z autorem książki „Zrób mi jakąś krzywdę", prowadzenie Anna Marchewka.

Jak wynika z programu, tegoroczna edycja Apostrofu w Bonarce jest prawdziwą ucztą dla miłośników literatury. Hitem jest bez wątpienia spotkanie z autorem bestsellerowego „Cyklu Demonicznego" - Peterem V. Brettem. Jego powieść „Otchłań. Księga II" (Wydawnictwo Fabryka Słów) będzie jedną z festiwalowych premier.

Wyjątkowym wydarzeniem jest także spotkanie wokół wznowionej i ponownie zredagowanej przez Jakuba Żulczyka wersji jego debiutu literackiego „Zrób mi jakąś krzywdę" (Wydawnictwo Świat Książki). Krakowscy miłośnicy literatury będą mieli szansę poznać także Mariusza Czubaja przy okazji spotkania wokół „Dziewczynki z zapalniczką" (Wydawnictwo W.A.B.) oraz Katarzynę Puzyńską z jej powieścią „Nora" (Wydawnictwo Prószyński i S-ka). Poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą, i często jedyną, namiastką wolności przedstawi Magdalena Grzebałkowska na spotkaniu poświęconym jej nowej książce „Komeda. Osobiste życie jazzu" (Wydawnictwo Znak). Festiwal organizowany przez Empik to podziękowanie dla czytelników, którzy z entuzjazmem podchodzą do książek oraz ich twórców. Wydarzenie, które równolegle odbywa się w siedmiu miastach  Polski, pełne jest spotkań, dyskusji oraz premier oczekiwanych książek. Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl