Niezawodna termoizolacja podłóg w budynkach użyteczności publicznej
Budynki użyteczności publicznej, podobnie jak budynki mieszkalne, potrzebują odpowiedniej termoizolacji wszystkich elementów. Podłoga na gruncie i stropach nie jest wyjątkiem.
Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu termoizolacji podłóg nie tylko podniesie komfort użytkowania szkół, banków czy urzędów, ale przyczyni się także do poprawy ich efektywności energetycznej.
Coraz więcej zarządców oraz właścicieli budynków użyteczności publicznej decyduje się na ich termomodernizację. Decyzja ta często podyktowana jest względami finansowymi (mniejsze rachunki za energię cieplną), istotne są również aspekty estetyczne (odświeżenie wyglądu budynku). Przygotowując się do przedsięwzięcia, należy wziąć od uwagę szereg czynników, m.in. warunki techniczne budynku, parametry termoizolacyjne oraz wymagania stawiane konkretnym elementom. Im lepiej przemyślana będzie inwestycja, tym większe przyniesie korzyści.
Budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, szpitale i urzędy potrzebują zaplanowania odpowiedniej termoizolacji podłóg podczas tworzenia projektu bądź w momencie przeprowadzania remontu. Z budynków tych codziennie korzysta ogromna liczba osób, dlatego dobrane materiały termoizolacyjne powinny spełniać wysokie wymagania techniczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest styropian.
Przykładem styropianu, który sprawdzi się w przypadku podłóg na gruncie czy w systemach ogrzewania podłogowego w budynkach użyteczności publicznej jest DP CS PRO 100 marki Styropmin. Posiada on dobry współczynnik przewodzenia ciepła, tzw. lambdę na poziomie 0,036 W/mK. Płyty styropianowe DP CS PRO 100 mają również jeszcze jedną, niezwykle istotną cechę w kontekście izolacji podłóg - są bardzo wytrzymałe, nawet do 3 ton na metr kw przy równomiernie rozłożonym obciążeniu użytkowym.
- Podczas projektowania izolacji w budynkach, w tym również w budynkach użyteczności publicznej, zależy nam na tym, aby dobierać najlepsze styropiany zgodnie z przewidzianym dla nich przeznaczeniem. Dlatego wszystkie parametry termoizolacyjne oraz informacje o zastosowaniu umieszczamy w Karcie Technicznej produktu, która dostępna jest na naszej stronie internetowej - mówi Renata Ciszewska, doradca techniczny i kierownik laboratorium w firmie Styropmin.
Szkoły, banki, szpitale i urzędy to wymagające budynki użyteczności publicznej, z których codziennie korzysta bardzo duża liczba osób. Do obiektów tego typu, w których zastosowane zostały materiały termoizolacyjne firmy Styropmin, należą m.in. Gimnazjum Miejskie w Zambrowie, Szpital Południowy w Warszawie czy Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.
- Dobór odpowiednich materiałów termoizolacyjnych o wysokich właściwościach przyniesie inwestorom i właścicielom budynków szereg korzyści, w tym komfort cieplny oraz oszczędności wynikające z mniejszych kosztów utrzymania budynku - podkreśla Renata Ciszewska.
Nadesłał:
BestBrands
|