Okna przeciwpowodziowe z okuciami Roto NT dla Bogatyni
Ze skutkami tegorocznej powodzi wielu poszkodowanych nie poradziło sobie do tej pory.
Pomoc dla mieszkańców Bogatyni w postaci 150 okien przeciwpowodziowych niosą wspólnie dostawcy okuć (Roto), profili (Aluplast), szyb (PST), nawiewników (Aereco), maszyn do produkcji okien z PCV (R&D Tech, Emmegi) oraz firma Adams, która wyprodukuje i przekaże okna zainteresowanym.
Produkcja okien „na żywo"
Okna wyprodukowane zostaną w „Fabryce okien PCV - na Żywo!", której nie sposób znaleźć na mapie producentów w Polsce. Fabryka działać będzie tylko przez 4 dni targowe podczas przyszłorocznej Budmy. Z najlepszych komponentów i przy pomocy zaawansowanych technologicznie maszyn wykonane zostaną w niej okna, chroniące budynki przed zalewaniem, na przykład w czasie wysokiego stanu wód. Linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem obsługiwać będzie firma Adams oraz obecni na miejscu technicy. Produkcja okien PCV z użyciem zaawansowanego parku maszyn odzwierciedlać ma sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym, w którym na bieżąco trzeba podejmować odpowiednie decyzje.
Wszystkie komponenty pozwalające wytwarzać konkurencyjne na rynku okna, najnowocześniejszy park maszynowy z najlepszymi narzędziami oraz kompetentną obsługą pozwolą z pewnością na realizację tak ambitnego pod względem technicznym projektu, jakim jest „Fabryka okien z PCV - na żywo!". Miejmy również nadzieję, że dzięki Fabryce mieszkańcy Bogatyni z mniejszą obawą wsłuchiwać się będą w informacje o kolejnych opadach deszczu - mówi Mirosław Bogdalski, dyrektor handlowy Roto Frank Okucia Budowlane.
Jak zrobić okno przeciwpowodziowe?
To nie lada wyzwanie, gdyż przy produkcji okien przeciwpowodziowych nie można pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia. Są to okna rozwierno-uchylne, których głównym atutem jest umiejętność zatrzymania naporu wody powodziowej do domu. Specjalne okucie Roto NT pozwala wykonać tego typu stabilne i szczelne okna przeciwpowodziowe zgodnie z wytyczną ift FE 07/1. To rozwiązanie wyróżnia mały odstęp pomiędzy punktami ryglowania, uzyskany dzięki specjalnym zamknięciom środkowym. Zgodnie z wytyczną ift badane okna i drzwi muszą stawić opór poziomowi wody 0,5 m przy przeciekaniu wody w maksymalnej ilości 240 litrów w ciągu 24 godzin. Poziom, do którego nie występuje przeciekanie wody do wewnątrz, określa szczelność na wodę, która potwierdzana jest odrębnie.
Dodatkowych informacji udziela:
Aleksandra Sobczyk
Pegasus Public Relations
a.sobczyk@pegasus.pl
tel. +48 22 877-22-18
kom. +48 601 086 862
Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. • Wał Miedzeszyński 402 • 03-994 Warszawa • Tel.: +48 (022) 567 09 00 do - 04 • Fax: +48 (022) 567 09 09 • info.pl@roto-frank.com
Nadesłał:
Pegasus_01
|