Opera dodaje wsparcie dla BNB Chain


Opera dodaje wsparcie dla BNB Chain
2022-05-11
Popularna przeglądarka internetowa Opera ogłosiła integrację z BNB Chain, blockchainem stworzonym przez największą na świecie giełdę kryptowalut – Binance.
Opera ma około 350 milionów użytkowników na całym świecie i obecnie integruje się z 1300 aktywnymi zdecentralizowanymi aplikacjami. Wśród nich znajduje się też wiele dAppów gamingowych, w tym StarSharks, Thetan Arena, StarryNift i SecondLive oraz aplikacje NFT, takie jak Galaxy, NFTrade i Galler.

BNB Chain ma obecnie ponad 4 miliony unikalnych aktywnych użytkowników tygodniowo, średnio 36 milionów transakcji miesięcznie i 13 miliardów dolarów w TVL.

Opera jest przeglądarką, która odczuwa nieco negatywne skutki konkurencji ze strony Chrome i Firefox. Jednak dzięki wejściu do świata kryptowalut stara się wykuć niszę, w której ma bardzo niewielu konkurentów, poza Brave.

Funkcje nowej Opery
 
Nowa wersja przeglądarki zawiera na przykład agregator wiadomości i danych o kryptowalutach o nazwie “Crypto Corner”. Wyświetla on kursy kryptowalut w czasie rzeczywistym, raporty o cenach kryptowalut, wiadomości o airdropach i inne informacje. Umożliwia ona także dostęp do domen Web3 w taki sam sposób, jak do zwykłych domen Web2. Celem norweskiej przeglądarki jest ułatwienie zwykłemu użytkownikowi surfowania po Web 3.0.

EVP Mobile w Operze, Jorgen Arnesen, powiedział: Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza integracja z ekosystemem BNB Chain zaoferuje jeszcze większą funkcjonalność zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom Web3. Do tego dochodzi integracja z wieloma wiodącymi dAppami BNB Chain, które są już na pokładzie, a także z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem przeglądarki Opera Crypto Browser. Opera nadal zapewnia znaczącą użyteczność i łatwość obsługi, która jest niezbędna, aby Web3 mógł osiągnąć masową adopcję w dłuższej perspektywie.

Wiceprezes BNB, Chain Patrick Degenhardt, dodał: Celem społeczności BNB Chain jest zbudowanie infrastruktury zasilającej równoległy wirtualny ekosystem na świecie i przyciągnięcie kolejnego miliarda ludzi do kryptowalut. Dodatkowo, zwiększenie adopcji aktywów cyfrowych i technologii blockchain wymaga dużych wysiłków w zakresie integracji Web2 i Web3. Przeglądarka Opera Crypto Browser łączy te dwa światy. Cieszymy się, że dzięki tej integracji 350 milionów aktywnych użytkowników Opery uzyska dostęp do ponad 1300 aktywnych dAppsów BNB Chain i ich funduszy.

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl