Powiew designerskiej świeżości. Odkryj nowy wymiar dekoracyjności


Powiew designerskiej świeżości. Odkryj nowy wymiar dekoracyjności
2023-03-14
Zapraszamy do świata Tubądzin, w którym odwracamy perspektywę. Sprawiamy, że ściany, które dotychczas były jedynie tłem dla aranżacji, stają się jej pierwszoplanowym bohaterem. Poznaj nasze wzory tapetowe.

Kolekcje marki Tubądzin wyglądają jak dzieła sztuki! To wszystko dzięki misternie zaprojektowanym wzorom tapetowym, które zostały przeniesione na ceramikę ścienną. Początki tapet ściennych sięgają epoki renesansu. Przez wieki udoskonalano techniki ich wytwarzania. Sięgnęliśmy po wzory tapetowe i stworzyliśmy niezwykle hipnotyzujące i malarskie motywy ścienne. Zobacz film klikając w link. Tubądzin 30x75 – wzory tapetowe - YouTube

Wzory tapetowe powracają nie tylko na salony, ale także do łazienek czy kuchni. Przeniesienie koncepcji na płytki ceramiczne zapewnia nie tylko szerokie możliwości aranżacyjne, ale również zjawiskowe efekty estetyczne. Projektanci marki zadbali o różnorodność struktur i deseni.

Kolekcja Tori Take to misterne połączenie technik plastycznych. Na płytkach pojawiły się piękne pawie oraz kwiaty, tworząc wspólnie wyważoną kompozycję artystyczną. Druga odsłona linii nawiązuje z kolei do teatru cieni. Płytki mają lekki wzór gałązek bambusa, który przypomina odbijające się na ścianie kontury roślin w słoneczny dzień.

Moor to wzornictwo tropikalne, zgrabnie sprzężone z nienachalną, pastelową kolorystyką, przetykaną akcentami złota. Geometryczne, mozaikowe kształty to kunsztowność w najlepszym wydaniu. Dbają o poczucie porządku i proporcjonalności. Z kolei subtelne motywy liści wprowadzają do wnętrza ożywczą energię poranka w egzotycznej scenerii.

Niezwykle interesująca kolekcja Blue Stone ma w sobie zarówno pierwiastki artyzmu, jak i tradycyjnego wzornictwa tapetowego. Okazałe liście mają akwarelowy charakter, który dopełniają rozmyte kontury oraz subtelne elementy złoceń. Niezwykły zabieg cieniowania błękitów świetnie łączy się również z mozaikowymi kafelkami w kolorze głębokiego burgundu i granatu.

Autentyczny efekt tapety udało się uzyskać również w przypadku płytek Blum Rose. Rozkwitające róże, ukryte pośród delikatnych liści, tworzą elegancką kompozycję w stylu glamour. Czarne tło szykownie eksponuje biel roślin oraz ich detale. Precyzyjność rysunku idealnie wpisuje się w tapetowy klucz.

Projektanci TU_Kolektyw sięgnęli także po motywy zwierzęce. Na płytkach Heron pojawił się dynamiczny obraz przedstawiający brodzące w wodzie oraz wzbijające się do lotu czaple. Te majestatyczne ptaki tworzą prawdziwe dzieło sztuki, którym można udekorować dowolną przestrzeń. Cieniowanie techniką ombre pozwoliło podkreślić obecny w obrazie nastrój budzącego się dnia.

 

Wzory tapetowe to trend, który będzie dominował w 2023 roku! Dzięki nim ceramika nabiera nowego życia i wysuwa się na pierwszy plan. Staje się głównym elementem aranżacyjnym, który nadaje ton całemu wnętrzu.

Nadesłał:

v5group_JK

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl