RuckZuck radzi, jak stworzyć dziecku najlepsze warunki do nauki
Dla każdego ucznia początek września oznacza powrót do szkolnych obowiązków. By zapewnić dziecku dobry start i uprzyjemnić codzienną naukę, warto zadbać o funkcjonalną aranżację jego pokoju.
Specjaliści RuckZuck podpowiadają, jakie zmiany wprowadzić w tym wnętrzu, by służyło rozwojowi pasji i wypoczynkowi.
– Końcowe dni sierpnia do intensywny czas w życiu uczniów i ich rodziców, przeznaczony przede wszystkim na zakup niezbędnych akcesoriów szkolnych, takich jak tornister, piórnik czy zeszyty. Skompletowanie wymarzonej wyprawki to jednak nie wszystko – równie istotne jest przystosowanie pokoju dziecka do nowych potrzeb. Często wystarczą naprawdę drobne zmiany, by znacząco zwiększyć komfort ucznia – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.
Bardzo duże znaczenie ma kolorystyka wnętrza. Unikajmy ciemnych barw, które u dziecka mogą skutkować uczuciem przygnębienia i demotywacji. Za bazę przyjmijmy biel, jasny błękit lub spokojne odcienie zieleni czy moreli, które służą koncentracji. Miejscami zastosujmy również żywsze tonacje (np. energetyzującą cytrynę czy pomarańczę), które pobudzą kreatywność i zachęcą do twórczego działania. W przypadku intensywnych odcieni pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru.
Najważniejszym przedmiotem w pokoju ucznia jest biurko – to przy nim dziecko odrabia zadania domowe i przygotowuje się do sprawdzianów. Zadbajmy, by posiadało stabilną konstrukcję, a jego blat był szeroki i najlepiej regulowany – dzięki temu będzie go można elastycznie dopasować do wzrostu użytkownika. Biurko ustawmy możliwie blisko okna, by w ciągu dnia móc korzystać z naturalnego, przyjaznego dla oczu światła. Po zapadnięciu zmroku niezbędna będzie z kolei lampka – wybierzmy model o giętkim ramieniu, umożliwiający wygodne oświetlenie wybranych miejsc. Tuż przy biurku ustawmy zaś regały lub zawieśmy półki, które staną się miejscem przechowywania książek i przyborów szkolnych – istotne, by uczeń miał do nich łatwy dostęp.
– Wykańczając pokój ucznia zwróćmy również uwagę na bazowe elementy, takie jak drzwi i podłoga. Instalując skrzydło pełne, pozbawione przeszkleń (np. SENTIS Inez) we wnętrzu zapanuje cisza, a dziecka podczas nauki nie będzie rozpraszać to, co dzieje się na zewnątrz. Z kolei wybierając panele o wysokiej klasie ścieralności (np. Impression 4V) możemy być spokojni o wytrzymałość podłogi – częste przemeblowania i przesuwanie krzeseł czy fotela jej nie zaszkodzą – dodaje Katarzyna Śliwińska.
Choć nauka wypełnia sporą część życia ucznia, nadal potrzebuje on przestrzeni do wypoczynku i zabawy. Wydzielmy zatem specjalną strefę, w której znajdzie się nie tylko łóżko, ale również inne przedmioty służące relaksowi, np. wiszący fotel, huśtawka czy domowy namiot. Na podłodze połóżmy z kolei niewielki, miękki dywanik, który doda wnętrzu przytulności.
Dekoracje w pokoju powinny ułatwiać przyswajanie wiedzy i nawiązywać do zainteresowań ucznia. Jeśli dziecko chętnie jeździ na wycieczki, lubi wędrować i poznawać nowe rejony możemy zawiesić na ścianie mapę świata, a na półce postawić globus. Dla małych fanów sportu zbudujmy natomiast mini-ściankę wspinaczkową i kupmy puf o wzorze piłki nożnej. W pokoju osób o artystycznej duszy nie może natomiast zabraknąć sztalugi malarskiej. Świetnym rozwiązaniem dla każdego jest z kolei ściana pomalowana farbą tablicową, która będzie służyć zarówno zabawie, jak i nauce (możemy zapisywać na niej ważne daty historyczne czy wzory matematyczne). Tak spersonalizowana aranżacja wnętrza sprawi, że dziecko z przyjemnością będzie realizowało w nim swoje hobby.
Informacje o RuckZuck:
RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.
W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl
Nadesłał:
ImagoPR
|