Sposoby na ocieplenie budynku


2016-07-12
Najskuteczniejszym dostępnym sposobem wykonania dobrej izolacji domu jest ocieplenie pianką poliuretanową. Na rynku można znaleźć również inne, tańsze rozwiązania. Dlaczego z nich nie skorzystać?

Popularne rozwiązania

Lista ich zalet kończy się właściwie na niskich kosztach materiałów i ich montażu. Jednak nawet taka oszczędność po latach okazuje się jedynie pozorna. Wełna mineralna i styropian to środki, które wciąż spotyka się najczęściej. Osoby budujące dom zwykle dają się skusić niskiej cenie, a ewentualne wątpliwości rozwiewa popularność takich metod. Jednak prawie zawsze po kilku latach eksploatacji na użytkowników budynku czeka gorzkie rozczarowanie: materiały stopniowo tracą swoje właściwości, o czym świadczy wzrost kosztów ogrzewania domu. Zanik cech termoizolacyjnych jest naturalny dla tradycyjnych surowców używanych do ocieplania, dlatego należy liczyć się z prawdopodobieństwem wystąpienia opisanego scenariusza. Inną znaczącą wadą próby „zaoszczędzenia” jest wysokie ryzyko powstania wilgoci, która jest szkodliwa nie tylko dla kondycji ścian, lecz również dla zdrowia domowników przebywających w zagrzybionym pomieszczeniu. Nie trzeba również wspominać o nieprzyjemnym zapachu wydzielanym przez problematyczny fragment ściany oraz braku możliwości przebywania w pobliżu osób narażonych na wystąpienie reakcji alergicznej.

Nowoczesne rozwiązania

Ocieplenie pianką poliuretanową pozwoli na wyeliminowanie wszystkich opisanych wyżej problemów. Dzięki niezwykłym właściwościom chemicznym i fizycznym tego materiału przyszłości, możliwa jest optymalna izolacja wnętrza budynku. W efekcie, straty energii cieplnej są zdecydowanie mniejsze, co z kolei pozwala na zauważalną oszczędność pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie. Pianka jest substancją bardzo trwałą, która nie traci cech termoizolacyjnych z czasem, co odróżnia ją od popularnego styropianu oraz waty mineralnej. Jest w pełni zgodna z normami środowiskowymi i nie wydziela toksycznych związków, które mogłyby mieć działanie uczulające lub chorobotwórcze. Doskonale izoluje budynek od wilgoci, dlatego problem zagrzybienia ścian zostaje rozwiązany.
Ocieplenia nowej generacji są więc znakomitym sposobem na skuteczną i bezawaryjną izolację, której dodatkowym atutem jest łatwość i szybkość wykonania natrysku.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl