Sposoby na zwiotczałą i przesuszoną skórę twarzy
To naturalne, że każdy z nas chce jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd i blask. Niestety, szybkie tempo życia oraz wszechobecny stres nie ułatwiają nam tego zadania. Jak wyglądać świeżo i promiennie każdego dnia?
O poradę zapytaliśmy eksperta, Panią Olgę Kamińską, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche, która wyjaśnia, jak należy dbać o skórę twarzy, aby codziennie z uśmiechem spoglądać w lustro.
Dlaczego nasza skóra wiotczeje?
Olga Kamińska: Za sprężystość i jędrność skóry odpowiadają włókna kolagenowe i elastynowe. Wraz z wiekiem produkcja tych białek się zmniejsza, a włókna ulegają osłabieniu, co uwidacznia się w postaci zwiotczenia skóry. Początkowo ten proces jest praktycznie niezauważalny. Natomiast jego tempo znacznie przyspiesza po 40. roku życia, a najsilniejsze zmiany możemy zaobserwować w okresie menopauzy. Wraz z wiekiem zmniejsza się również ilość produkowanego sebum, przez co nasza cera znacznie łatwiej się wysusza, co dodatkowo pogarsza jej wygląd i kondycję.
Jakie czynniki mają wpływ na nawilżenie i promienność cery?
Olga Kamińska: Na prawidłową kondycję skóry duży wpływ mają otaczające nas środowisko, styl życia oraz codzienna pielęgnacja. Zanieczyszczenia, promieniowanie UV oraz niekorzystne wahania temperatury i wilgotności powietrza mogą przyczynić się do występowania przesuszenia skóry. Takie zmiany można zaobserwować w szczególności po lecie oraz w okresie grzewczym. Nałogi oraz niewłaściwa dieta to kolejne czynniki, które mogą sprzyjać odwodnieniu skóry. Dlatego należy unikać używek, postawić za to na aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie i blask skóry jest to, co nakładamy na nią każdego dnia rano i wieczorem. Krem nawilżający to za mało! Warto wzbogacić swoją pielęgnacje o serum i maskę, które będą chroniły przed utratą prawidłowego nawilżenia.
Jak możemy przeciwdziałać wiotczeniu skóry?
Olga Kamińska: Systematyczna i odpowiednio dobrana pielęgnacja to klucz do zachowania jędrnej skóry. Należy pamiętać o wielokierunkowym postępowaniu i dostarczaniu niezbędnych składników aktywnych o działaniu liftingującym. W codziennej pielęgnacji nie powinno zabraknąć odpowiedniego preparatu myjącego, który delikatnie oczyści skórę bez uszkodzenia płaszcza wodno-lipidowego. Kolejnym krokiem jest tonik, którego zadaniem nie powinno być wyłącznie przywrócenie właściwego pH skóry. Niezwykle istotne jest także równoważenie jej funkcji oraz właściwe nawilżenie. Dalsze kroki to aplikacja serum i kremu. Tu warto postawić na produkty, które będą stymulowały wytwarzanie kolagenu, dodatkowo napną, zrewitalizują i dogłębnie nawilżą skórę.
Jakie składniki w kosmetykach gwarantują nam promienną, jędrną i gładką skórę?
Olga Kamińska: Składnikami aktywnymi o działaniu ujędrniającym są peptydy, glikoproteiny, elastyna oraz wyciągi z czarnego bzu i migdałowca. W codziennej pielęgnacji warto również stosować kosmetyk z zawartością kwasu hialuronowego oraz colostrum, które pozytywnie wpływają na prawidłowy stopień nawilżenia skóry. Wymienione substancje działają odbudowująco, przywracają gęstość skóry, wykazują też działanie liftingujące – jednym słowem pozwalają zachować młodzieńczy blask.
Nadesłał:
PR_info
|