Uczenie maszynowe – rewolucja w cyberbezpieczeństwie


Uczenie maszynowe – rewolucja w cyberbezpieczeństwie
2018-09-15
Aż 53% incydentów naruszenia danych firmowych zostaje odkrytych dopiero przez podmioty zewnętrzne – same organizacje nie mają o nich wiedzy .
Średnia liczba dni, które mijają od zaistnienia ataku do jego wykrycia, wzrosła z 201 w 2016 roku do 206 w roku ubiegłym . W szybszej analizie oraz dokładniejszym wykrywaniu zagrożeń ma pomóc sztuczna inteligencja oparta na uczeniu maszynowym (ang. machine learning).

Organizacje próbują analizować dane na temat cyberzagrożeń gromadzone przez wiele urządzeń zabezpieczających firmową sieć. W rezultacie zespół IT szuka przysłowiowej igły w stogu siana – informacji jest zbyt wiele i wzrasta ryzyko popełnienia błędu czy przeoczenia zagrożeń, które są wykrywane zbyt późno albo nawet wcale.

Maszyna wypełni lukę

Szybkie przetwarzanie informacji i reagowanie na zagrożenia w czasie rzeczywistym jest możliwe dzięki uczeniu maszynowemu, które wykorzystuje algorytmy do analizy dużej ilości danych. Maszyna może zidentyfikować wzorce i prawidłowości oraz podejmować na tej podstawie decyzje, a wszystko przy minimalnej ingerencji człowieka.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/uczenie_maszynowe_rewolucja_w_cyberbezpieczenstwie.html

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl