ZNAJDŹ KLUCZ DO SWOJEGO WNĘTRZA
Urlop to dobry czas na przemyślenia o życiu. Relaksujemy się, ale też podsumowujemy siebie. Mamy wreszcie czas, by zastanowić się nad tym, co jest teraz, o czym marzymy, co nas uwiera.
Czasem bywa nam trudno - szczególnie teraz, gdy jutro jest tak niepewne... Człowiek jest istotą myślącą i myślą chce objąć wszystko to, co widzi. Nie zawsze jest to proste – bo myśli pojawiają się i umykają niczym kamfora lub wodna para...
Ireneusz Gralik, inspirator rozwoju osobistego, autor opowiadań i powieści, który na co dzień od wielu lat pracuje jako agent ubezpieczeniowy, podjął się spisania swoich przemyśleń. Zaczął pisać i nie mógł przestać… Skończyło się na siedmiu tomach uniwersalnych myśli pogrupowanych w tematyczne rozdziały, które już wkrótce będzie można kupić na stronie www.gralik.pl
Analiza „Inspirujących Myśli - Kluczy do siebie” może być początkiem przebudzenia i zrozumienia, czym właściwie jest szczęście i sens istnienia. Przecież to jest właśnie to, czego wszyscy poszukujemy –spełnienia, którego życzymy sobie podczas różnych okazji. Tego właśnie pragniemy…
Klucze służą pobudzeniu, wyjaśnieniu, naprowadzeniu, podsunięciu pomysłu lub podpowiedzi osobom je czytającym – wyjaśnia Irek Gralik. W nich zawarta jest wiedza. Posiadają siłę, aby otworzyć Twoje, do tej pory szczelnie zamknięte wrota zrozumienia. To wystarcza, abyś ruszył z miejsca. To, co latami było dla Ciebie niedostępne, po ich przeczytaniu, uruchamia się samoczynnie. Wprowadza w Twoim życiu ciąg zdarzeń. Teraz w odróżnieniu od dotychczasowych przypadków, wejdziesz w te doświadczenia bez obaw i świadomie.
Odsłonić okna w pociągu
Myśli Irka Gralika można porównać do zasłon w oknach pociągu, które po podniesieniu dają widok na mijane okolice. Wielu z nas jedzie przez życie z zasłoniętymi oknami – nie widzimy nic poza czubkiem własnych nosów, trwoniąc ulotne chwile na kłótnie z innymi podróżującymi o jak najlepsze miejsce siedzące albo zastanawiając się, kiedy przyjdzie konduktor sprawdzić nasz bilet. A może się denerwujemy, że jedziemy na gapę? Kupiliśmy bilety na inny pociąg? Któryś z uczestników podróży tak bardzo nas irytuje, że nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Ktoś chrapie, kto inny kłóci się na korytarzu, kolejna osoba z przedziału obok ma zbyt piskliwy głos… Wszystko nas drażni i uwiera. I nagle przekierowujemy wzrok na zasłonięte okno. Podchodzimy bliżej i z ciekawością je odsłaniamy. Zamieramy z wrażenia i ze zdumienia, dostrzegając ukazujące się i znikające z dużą prędkością obrazy. Nagle poczuliśmy potrzebę schwytania i zatrzymania w swoich rękach tego, co nam do tej pory umykało i znikało w oddali. Dotychczasowe przeszkadzające elementy podróży stają się mniej ważne, nieistotne. Rozdrażnienie i poczucie dyskomfortu mijają, nabieramy dystansu, napawając się widokiem mijanych pagórków, rzeczek, zachodu słońca. Cały świat staje przed nami otworem, przecieramy oczy ze zdumienia…
Siedem tomów „Inspirujących Myśli” Irka Gralika, pomaga podnieść zasłony. Niektórzy od wielu lat mają zasłonięte oczy, może już przyszedł czas, aby je przetrzeć, odsłonić? Tyle ciekawych rzeczy dzieje się wokół, często bez naszego udziału.
Lekcje od życia
Zdaniem pisarza wszelkie życiowe sytuacje coś nam dają, coś pokazują i z każdej możemy wynieść coś ważnego dla siebie. Przeżywane przez nas dnie i noce stanowią lekcje. Każda jest istotna. Jeśli uważnie obserwujemy otaczający nas świat, widzimy coraz więcej szczegółów. Pytania i wątpliwości się nasilają, ale z czasem potrafimy znaleźć rozwiązania nawet dla najbardziej skomplikowanych zagadnień. Nazywamy je problemami – ale to tylko lekcje od życia…
Ludzie, którzy mają na koncie wiele trudnych doświadczeń, których dręczą choroby czy porażki, mają szansę pozostać pogodnymi. Mogą czuć się silni, nie poddawać się i zawsze próbować podnieść z upadku. Są tacy, którzy wiedzą, jak to zrobić, choć i im cisną się na usta pytania o to, dlaczego coś złego im się znowu przydarzyło, czy może są pechowcami i dlaczego los tak ich doświadcza… Odpowiedzi zawsze przychodzą, ale TYLKO wówczas, jeśli zadajesz sobie pytania – wyjaśnia Ireneusz Gralik. Bez pytań o cel i istotę życia, jest się niesionym przez jego silny nurt, w wiele miejsc. Rozwiązania są konstruktywne, ponieważ nareszcie zaczynasz zadawać je sobie, a nie innym.
Uważna obserwacja rzeczywistości i wsłuchiwanie się w siebie – oto przepis na zrozumienie i spełnienie. Praca nad sobą pomaga rozbić nasze więzienia zbudowane z wyobrażeń i uwarunkowań, wyzwolić się z narzuconych sztucznych formuł, zaciemniających rzeczywistość. A w tej pracy nad sobą pomaga analiza myśli-kluczy zebranych w siedmiu tomach przez Ireneusza Gralika. W komplecie znajdziecie ponad 550 Myśli-Kluczy, w języku polskim i angielskim. Powstają, kiedy rano piszę kolejne teksty. Niektóre, ale zdecydowana mniejszość została powołana do życia w trakcie toczącego się dnia. Tych jest niewiele. Harmider ziemskich wydarzeń i zaangażowanie w codzienne zajęcia zakłócają przynoszone informacje. Kiedy piszę, jestem w środku dawanych wskazówek. Potocznie się myśli i mówi, że one wypływają z głowy autora, ale twierdzę, że jest to o wiele więcej niż tylko własna koncepcja.
Myśli pogrupowane są w kilka tematów: akceptacja i zrozumienie, dzieci i umysł, moc i nowy czas, a także praca nad sobą, wyobraźnia, podróże w czasie, czy myśli po rozwodzie – to niektóre z zagadnień.
Rozstanie dla nikogo nie jest końcem świata – pisze na przykład Gralik w „Myślach po rozwodzie” w tomie czwartym. Jest to jedna z lekcji życiowych, ucząca pokory. Nakłania, aby w przyszłości współpracować z osobą znajdującą tuż obok oraz aby zrozumieć jej i swoje postępowanie.
Myśli-klucze szczególnego znaczenia nabierają w trudnych życiowych momentach. Kiedy stoimy na zakręcie i nie wiemy, co będzie dalej – wtedy warto sięgnąć po jeden z odpowiednich tomików zaproponowanych przez Irka. Jeśli choć jedna Inspirująca Myśl, pomoże poszukiwaczom, to wiem, że nadal będę miał siły do wstawania przed świtem, aby powstawały kolejne treści – mówi Irek Gralik. Życzę każdemu, aby odnalazł w nich to, czego poszukuje.
Ireneusz Gralik jest autorem opowiadań i powieści, inspiratorem rozwoju osobistego. Napisał m.in.: „Myśli-klucze”, „Inspirujące opowiadania”, „Słuchajcie siebie”, „Jabłka i kwiaty” oraz „Braci”. Wieloletni ekspert w zakresie budowania i utrzymywania długoterminowych relacji z ludźmi. Zawsze optymista. Namawia do pilnowania własnych myśli i nieunikania rozmów zwłaszcza tych, które wydają się „trudne”. Jest zdania, że każda rozmowa rozwija, trudniejsza jeszcze bardziej. Jego motto brzmi: „W zdrowym ciele zdrowa myśl". Przyszedł czas na ODWAGĘ! Książki Irka Gralika można kupić przez stronę www.gralik.pl
Nadesłał:
karinagrygielska@ramkapr.pl
|